http://vimeo.com/mironkundzicz

Robert Downey Jr. perfekcyjnym Iron-Manem 1

Według Jona Favreau, reżysera obrazu Iron Man, Robert Downey Jr. świetnie pasuje do głównej roli.

Film jest ekranizacją komiksu o tym samym tytule. Jego bohaterem jest Tony Stark, wynalazca i szef przedsiębiorstwa Stark Enterprises, który aktywnie uczestniczy w walce z terroryzmem i szpiegostwem. W czasie pracy nad jednym z wynalazków, Stark ulega tragicznemu wypadkowi. Od teraz funkcjonować może wyłącznie dzięki specjalnemu kombinezonowi, który daje mu wielką moc. Jako Iron Man wykorzystuje ją w walce ze złem.

Robert Downey Jr.Robert Downey Jr.

- Nie zamierzaliśmy wybrać jakiegoś bezpiecznego aktora – zdradza Favreau. – Robert przeżył swoje najlepsze i najgorsze chwile będąc szeroko rozpoznawanym. Musiał odnaleźć wewnętrzną równowagę, która pomogła mu pokonać te trudności, również w życiu prywatnym. Zupełnie jak Tony Stark. Robert sprawia, że ta postać ma większą głębię niż komiksowy Tony, który ma problemy w szkole wyższej i nie może znaleźć dziewczyny. Poza tym Downey jest jednym z najlepszych aktorów.

Robert Downey Jr. do 2001 roku wchodził często w konflikt z prawem z powodu nadużywania alkoholu i narkotyków, później zarzucił dawny styl życia.

- Tony także ma problemy życiowe – tłumaczy artysta. – Problemy z alkoholem. Ma te same kłopoty co wielu ludzi.

Amerykańska premiera filmu jest zaplanowana na 2 maja 2008 roku. Robert Downey Jr. wystąpił u boku Keanu Reevesa w obrazie Przez ciemne zwierciadło z 2006 roku.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

winicz

To do roli Batmana kogoś z rozdwojeniem jaźni poprosimy…

Proszę czekać…