Ben Ramsey przeprasza za scenariusz Dragonball Evolution 0

Adaptacje komiksów czy popularnych książek zazwyczaj przynoszą duże dochody i zazwyczaj podbijają box office. Jednak 20th Century Fox ma na swoim koncie ogromną wpadkę z Dragonball Evolution. Film zarobił nieco ponad 9 milionów dolarów na rynku amerykańskim i 57 milionów na rynkach zagranicznych, zbierając fatalne oceny – 14% na Rotten Tomatoes. Po siedmiu latach od premiery, scenarzysta Ben Ramsey przeprasza za nieudaną próbę zrobienia czegoś wartościowego.

Scenarzysta został zatrudniony przez Dereka Padulę, który prowadził fanowskiego bloga The Dao of Dragonball. Derek Padula podzielił się z nim historią, którą zamierzał zamieścić w swojej książce USA DBZ, a jeden z rozdziałów miał dotyczyć Dragonball Evolution. Ben Ramsey po latach przeprasza fanów za scenariusz, który napisał.

Wiedziałem, że kiedyś do tego dojdzie. Dragonball Evolution był dla mnie bardzo bolesnym doświadczeniem. Istnieje coś, pod czym się podpisuję moim imieniem i nazwiskiem jako pisarz, a cały świat z tego drwił. Otrzymywanie maili pełnych nienawiści z całego świata jest bolesne. Przez wiele lat chciałem odsunąć od siebie winę, ale w końcu jestem gotowy wziąć odpowiedzialność za napisane słowa i rozczarowanie tak wielu fanów. Zrobiłem wszystko, co mogłem, ale ostatecznie "upuściłem dragon ball". Zaangażowałem się do projektu, nie będąc fanem serii. Potraktowałem go jak czysty biznes. Nauczyłem się, dzięki temu, że kiedy podchodzi się do kreatywnego projektu bez pasji i zaangażowania, może wyjść coś fatalnego, nadającego się tylko do śmieci. Za Dragonball mogę winić tylko siebie. Jako fan innych serii, wiem, jak to jest mieć coś, co się kocha. Zwracam się do wszystkich fanów Dragon Ball ze swoimi przeprosinami. Mam nadzieję, że będę mógł wam to wynagrodzić, robiąc coś naprawdę dobrego i rozrywkowego, co wam się spodoba. To jedyna pracą, którą teraz wykonuje.

W Dragonball Evolution wystąpili Justin Chatwin jako Goku, Chow Yun-Fat jako Master Roshi, Emmy Rossum jako Bulma, Jamie Chung jako Chi Chi, James Marsters jako Lord Piccolo, Randall Duk Kim jako Grandpa Gohan i Ernie Hudson jako Sifu Norris. Ben Ramsey zaadaptował swój scenariusz z oryginalnej powieści graficznej Akiry Toriyama, a reżyserią zajął się James Wong, który od tego czasu nie zrobił żadnego filmu. Mimo wszystko ciągle jest zajęty pracą dla telewizji jako scenarzysta, reżyser i producent, takich seriali jak American Horror Story, Królowie krzyku i Z archiwum X.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Redox 2016-05-05

Długo zwlekał z tymi przeprosinami.

Czechu Redox 2016-05-05

@Redox Pewnie szykuje jakiś nowy film

Proszę czekać…