na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Entertainment Weekly: Matrix najlepszym filmem Sci-Fi 0

Trylogia Braci Wachowskich zwyciężyła w zestawieniu najlepszych filmów science fiction ostatnich 25 lat.

Redaktorzy Entertainment Weekly utworzyli ranking najlepszych filmów gatunku science fiction na szczycie umieszczając trylogię Matrix. Autorzy rankingu twierdzą, że zadanie było bardzo trudne, gdyż z ogromnej ilości filmów tego gatunku musieli wybrać tylko 25. Jednocześnie zapewniają jednak, że miejsce pierwsze zostało przyznane jednogłośnie.

Obraz pokonał między innymi kultowy serial Z archiwum X, czy film Obcy – Decydujące starcie.

Wśród najlepszej dwudziestki piątki znalazły się także: Strefa Mroku, Battlestar Galactica, Łowca androidów, Star Trek II: Gniew Khana, Brazil, E.T., Star Trek: The Next Generation, Coś oraz serial Herosi.

Kadr z filmu \\\ /> <br />
Redaktorzy Entertainment Weekly utworzyli ranking najlepszych filmów gatunku science fiction na szczycie umieszczając trylogię <a href=Kadr z filmu \\\ />
Redaktorzy Entertainment Weekly utworzyli ranking najlepszych filmów gatunku science fiction na szczycie umieszczając trylogię

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

NeverGiveUp

Na pewno nie jest lepszy niż "Aliens" :/

skunksior

efekty…nic wiecej ten film nowego nie wniosł,poza nowym typem efektow….i nic wiecej…..a szczerze to ja nie wiem czy tam jest co do zrozumienia….a czcijcie go sobie jak jakiegos bozka…..dla mnie gniotem byl i zostanie.

wesker2

potwierdzam,facet to jest film o statusie kultowym czyli nie oscary i inne bzdury tylko my fanatacy sf wybraliśmy "matrixa"

preak

moze po prostu nie zrozumiales filmu, dlatego Ci sie nie podoba :}

skunksior

ostatnie 25 lat….no to szkoda ze nie zrobili ostatnie 30 lat bo napewno "Star Wars" to by nie pobił.Ciekawe na ktorym bylby miejscu jakby powstał w czasie takich arcydzieł jak Terminator,Obcy i kolejne czesci Star Wars.Ten ranking to chyba Stevie Wonder przeprowadzał i nie widział co obstawia.

Proszę czekać…