"May the Force Be With You"

Ivan Raimi napisze Evil Dead 4? 0

Twórca Spider-Mana – Sam Raimi, poinformował, że zamierza powrócić do swojego horroru Evil Dead (Martwe Zło).

Próbuję nakłonić brata (Ivan Raimi), do napisania scenariusza do czwartej części Evil Dead. Razem stworzyliśmy scenariusz do Armii Ciemności, trzeciego filmu z serii. Już wcześniej rozmawialiśmy o tym trochę, ale nie zaczęliśmy żadnych prac. Wolałbym, aby scenariusz powstawał z jego pomocą, nie chciałbym robić tego sam. – powiedział Sam Raimi, który z chęcią zająłby się reżyserią i produkcją. Jednocześnie Raimi powiedział, że nie ma żadnych planów odnośnie zrealizowania remake'u.

Ivan Raimi wspólnie z bratem napisał scenariusz nie tylko do Armii Ciemności, ale także do Spider-Mana 3, którego od tego piątku możemy oglądać w naszych kinach.

Sam Raimi jest znany przede wszystkim jako twórca Spider-Mana i jego kolejnych dwóch części. Jego pierwszym filmem w karierze był Within the Woods, który jest prequelem serii Evil Dead. Film ten został wyprodukowany za bardzo małą kwotę – 1600 dolarów, zyskał uznanie wśród widzów i wtedy Raimi postanowił rozpocząć pracę nad dalszymi częściami. Evil Dead to niskobudżetowy horror, który zapoczątkował trylogię. Jego koszt wyniósł 350 tys. dolarów, a w kinach zarobił 2,4 mln. Jednak nie chodzi tutaj o pieniądze, ale o sławę. Każdy film z serii Evil Dead nosi miano kultowego wśród fanów horroru. Późniejsza druga część kosztowała już 3,5 mln dolarów, a trzecia – Armia Ciemności – 11 mln. We wszystkich częściach główną rolę zagrał Bruce Campbell, który od tamtej pory jest ulubieńcem Sama Raimiego. Reżyser często zaprasza go do chociażby małych ról, np Bruce wystąpił w małych rolach we wszystkich częściach Spider-Mana. Oprócz tego Bruce produkował wszystkie części z serii Evil Dead.

Armia Ciemności posiada dwa zakończenia. W pierwszym (wersja theathrical cut) Ash powraca do swojego świata i widzimy go w supermarkecie, gdzie pracuje, tutaj praktycznie seria ma już swój definitywny koniec. Film jednak posiada także alternatywne zakończenie z wersji director's cut, która była wyświetlana w amerykańskich kinach. Zakończenie z jednej strony jest bardziej pesymistycznie, ponieważ widzimy Asha, który przenosi się o około 100 lat w przyszłość, a w tle widzimy krajobraz po jakiejś wojnie / zagładzie. Natomiast z drugiej strony to właśnie zakończenie daje możliwość nakręcenia czwartej części, o której Bruce Campbell mówił, że nigdy nie powstanie. Czyżby Sam Raimi namówił Bruce'a, który mógł zmienić na ten temat zdanie, bo kto może sobie wyobrazić następną część Evil Dead bez niego w roli głównej?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Cenobite

Swietny news. Oby okazał się prawdą:)

skunksior

kolejna plotka czy fakt?Ten Bruce troszke juz podstarzały jest i troszke mu sie przytylo….no ale badzmy optymistami :)

Proszę czekać…