Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rashomon będzie miał remake 0

Jak podaje The Hollywood Reporter, kultowy film japońskiego reżysera Akiry Kurosawy, Rashomon doczeka się remake’u. Jego reżyserką oraz producentką będzie podchodząca z Tajwanu, Alice Wang.

Za produkcję filmu odpowiadać będzie Datang International Entertainment. Wspierać ten projekt będzie japońska firma DLE Japan. Do podpisania umowy dotyczącej praw na realizacje filmu doszło na festiwalu filmowym w Cannes. Studio należące do Alice Wang podpisało jeszcze umowę na dwie produkcje będące koprodukcjami z Chinami. Będą to komedia akcji zatytułowana "Fish Sword" oraz muzyczny romans o tytule "Veteran and the Beauty".

Wracając jednak do Rashomon. Akcja filmu rozpoczyna się w ruinach klasztoru Rashomon, gdzie zgromadzone osoby wysłuchują dziwnej historii. Kilka dni wcześniej odnaleziono ciało samuraja w lesie. W związku z tą sprawą przed sądem odpowiadali świadkowie zdarzenia: oskarżony, żona zabitego, duch zabitego i drwal. Każdy opowiada własną, różną od pozostałych historię. Kto kłamie, a kto mówi prawdę?

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…