Potwierdzono adaptację gry Far Cry

Reżyserią zajmie się Uwe Boll. Far Cry została wydana w 2004 roku przez Ubisoft.

Fragment gry Far CryFragment gry Far Cry

Początek zdjęć zaplanowano na 20 czerwiec, a koniec na 28 sierpień. Odbędą się one nie jak wcześniej przypuszczano na Hawajach, lecz w Vancouver. Til Schweiger najprawdopodobniej zagra główną rolę.

Fabuła gry skupia się na byłym żołnierzu Sił Specjalnych Jacku Carverze, który zostaje zatrudniony przez dziennikarkę Valerie Constantine, aby zabrać ją na pozornie odległą i nieobsadzoną wyspę w Mikronezji. Krótko po przybyciu na nią, Jack zostaje zaatakowany przez najemników i oddzielony od Val. Poszukując swojej pracodawczyni przez dżunglę, Jack odkrywa, że znajdują się tu obce, zmutowane potwory zwane Trigens…

Nie wiadomo jeszcze jak bardzo film będzie się trzymał fabuły gry, chociaż zmiana lokalizacji z tropikalnego środowiska do Vancouver, przybrzeżnych tropikalnych lasów deszczowych, mogą wymagać jakichś zmian w scenariuszu, przy którym obecnie pracują Michael Roesch i Peter Scheerer.

Uwe Boll najbardziej znany jest właśnie z przenoszenia gier na duży ekran. Jest on twórcą m.in. Domu śmierci, BloodRayne oraz Alone in the Dark: Wyspa Cienia. Obrazy te nie cieszą się zbytnio dobrymi recenzjami, miejmy jednak nadzieję, że w przypadku Far Cry będzie inaczej. Reżyser planuje także zająć się adaptacjami takich gier jak Hunter: The Reckoning, czy Fear Effect, której scenariuszem również zajmą się Roesch i Scheerer. Jakiś czas temu zakończono produkcję filmu Postal, który czeka jedynie na swoją premierę.