Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix stworzy kolejne seriale dla Marvela? 3

Jak na razie współpraca Netfliksa i Marvela układa się naprawdę bardzo dobrze. Jessica Jones była co prawda umiarkowanym sukcesem, jednak Daredevil zdobył rzeszę wiernych fanów i pokazał, że mogą powstać udane seriale na podstawie komiksów.

Owocem wspólnej pracy obu firm będą kolejne produkcje, które już niebawem zadebiutują na łamach amerykańskiej platformy. Na początek dostaniemy serial o przygodach Luke'a Cage'a, którego mieliśmy okazję zobaczyć w pierwszym sezonie Jessiki Jones. Później do gry wejdzie Iron Fist. Całość ma zostać zwieńczona miniserialem The Defenders, w którym spotkają się wszyscy wyżej wymienieni bohaterowie.

To nie będzie jednak koniec! Netflix już planuje stworzenie serialu o Punisherze, który został świetnie przyjęty w drugim sezonie Daredevila. Z kolei fani Agentki Carter po ogłoszeniu kasacji serialu przez ABC, stworzyli petycję, pod którą podpisało się wiele tysięcy osób. Chcieliby oni, aby produkcja została przeniesiona właśnie do Netfliksa.

Spekuluje się także, że kolejne postacie z kart komiksów Marvela czekają w kolejce. Według portalu Movie Creed Live, studio chciałoby, aby swoje własne serie otrzymali także Ghost Rider, Blade oraz Moon Knight. Nie wiadomo co na to sam Netflix. Na razie nie ma żadnych informacji na temat zainteresowania ze strony włodarzy platformy, a także szczegółów dotyczących owych produkcji.

Nigdy nie zostało to potwierdzone, ale na początek największe szanse na realizację ma historia o postaci Moon Knight. Taka informacja pojawiła się w październiku ubiegłego roku. Ponoć Marvel i Netflix najpierw chcieliby wprowadzić tę postać w innym serialu na wzór Punishera. Z pewnością taki zabieg byłby niezłym wyjściem. Moon Knight nie jest zbyt znaną postacią, dlatego też wybadanie widzów mogłoby wyjść tylko na dobre.

Wprowadzenie tej postaci do serialowego uniwersum Marvela byłoby jego rozwinięciem. Moon Knight to bohater, który również należał do grupy The Defenders. Marc Spector był najemnikiem pozostawionym na śmierć na egipskiej pustyni. Został on uratowany przez chrzcicieli boga Chonsu, dzięki którym zdobył nadludzkie umiejętności. W zależności od faz księżyca, jego siła zwiększała się lub zmniejszała. Dodatkowo dysponował on arsenałem broni od egipskiego boga Chonsu.

Źrodło: Movie Creed Live

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Bluejohn_26 2016-05-19

Blade’a chętnie bym obejrzał. Natomiast za Ghost Riderem nigdy jakoś szczególnie nie przepadałem. Ostatni film z udziałem Cage’a chyba nawet pogłębił moją niechęć do tego bohatera.

Asmodeusz 2016-05-19

Bo niestety Ghost Rider był tragiczną parodią komiksu,

Proszę czekać…