http://vimeo.com/mironkundzicz

DreamWorks ma The Lovely Bones 0

DreamWorks wygrało prawie tygodniową walkę o prawo do produkcji adaptacji książki Nostalgia anioła (The Lovely Bones), autorstwa Alice Sebold.

Reżyserem będzie Peter Jackson. DreamWorks zapłaciło za prawa około 65 milionów dolarów.

Peter JacksonPeter Jackson

Książka, która była bestsellerem roku 2002, opowiada historię czternastoletniej dziewczynki, która została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Teraz, z zaświatów, przygląda się życiu swojej rodziny i mordercy, aby zobaczyć jak jej śmierć na nich wpłynęła.

Nie jest dziwne, że to właśnie DreamWorks wygrało prawo do produkcji, ponieważ już parę lat temu, chciało zając się ekranizacją powieści Sebold. Prawa do książki wykupił jednak Jackson. Pomocny był też pewnie fakt, że obecnym wiceprezesem DreamWorks, jest Stacey Snider, która szefowała wytwórni Universal, kiedy Jackson kręcił tam King Konga.

Zdjęcia do obrazu, mają się rozpocząć w październiku w Pennsylvanii i Nowej Zelandii. Autorami scenariusza są Philippa Boyens, Fran Walsh i sam Jackson. Wcześniej, cała trójka pracowała przy tekstach do trylogii Władcy Pierścieni. Obok DreamWorks, współproducentem będzie Film 4.

Paramount Pictures, właściciel DreamWorks, zajmie się dystrybucją obrazu, którego premiera zapowiadana jest na końcówkę 2008 roku.

Peter Jackson pochodzi z Nowej Zelandii. Zasłyną reżyserią trzech części Władcy Pierścieni. Poza tym ma na koncie filmy Zły smak, Martwica mózgu, Przerażacze czy Niebiańskie istoty. Zdobył Oscara za reżyserię ostatniej części Władcy Pierścieni, Powrót Króla. Oprócz tego może się pochwalić trzema Saturn Award, dwoma nagrodami BAFTA czy jednym Złotym Globem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

nathalie

Ja już się nie mogę doczekać! :) Nostalgia Anioła to moja ulubiona książka :]

Proszę czekać…