Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

10 ciekawostek o Johnnym Deppie 1

Johnny Depp już niebawem ponownie zawita do polskich kin. 26 maja w naszym kraju odbędzie się bowiem premiera jego najnowszego filmu – Alicja po drugiej stronie lustra. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować listę dziesięciu ciekawostek na temat hollywoodzkiego gwiazdora. Oczywiście Wy także możecie bawić się z nami. Jeśli na poniższej liście brakuje jakiejś ciekawej informacji na temat Deppa, to napisz o niej w komentarzu. Zaczynamy!

Strona 1 z 2

10. Johnny Depp i Alice Cooper

26 czerwca 2011 roku aktor zagrał na koncercie Alice’a Coopera w londyńskim "100 Club". Gwiazdor wystąpił wówczas gościnnie na scenie, gdzie pokazał swoje umiejętności gry na gitarze. Zostało to upamiętnione w teledysku promującym płytę piosenkarza, która nosi tytuł "Welcome 2 My Nightmare".

9. Miał swoją własną kapelę rockową

Skoro jesteśmy przy muzyce, to warto wspomnieć iż w roku 1993 powstała kapela rockowa z Deppem na pokładzie. Zespół nosił nazwę "P". Co ciekawe w ubiegłym roku powstała także supergrupa muzyczna o nazwie "Hollywood Vampires". W jej skład wchodzą Alice Cooper, Johnny Depp i Joe Perry.

8. Powiązania z Timem Burtonem

Nie od dzisiaj wiadomo, że Johnny Depp i Tim Burton uwielbiają ze sobą współpracować. Panowie zrobili razem kilka filmów, a do najbardziej znanych należą Edward Nożycoręki, Ed Wood oraz Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street. Poza pracą także łączą ich przyjazne relacje. Depp jest ojcem chrzestnym syna Heleny Bonham Carter i Tima Burtona.

7. Kolekcjoner

Johnny Depp jest wielkim kolekcjonerem. I co ciekawe, nie skupia się tylko i wyłącznie na jednej rzeczy. Depp posiada pokaźną kolekcję broni, sztucznych wąsów, peruk, kapeluszy oraz… wizerunków klaunów.

6. Depp jest wybredny

52 letni aktor odrzucił wiele ról, które później przyniosły sławę innym aktorom. Na liście można znaleźć takie tytuły jak Ognisty podmuch, Uwierz w ducha, Drakula, Niemoralna propozycja czy Święty. Był także kandydatem do zagrania Wolverine’a. Nie zdecydował się jednak na to, a jego miejsce zajął Hugh Jackman.

Wolverine w wersji Deppa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
bizarre 2016-05-23

Co jak co, ale Wolverine’a w wersji Depp’a sobie kompletnie nie wyobrażam.

Proszę czekać…