Koniec Zagubionych w 2010 roku

Telewizja ABC, która emituje w USA Zagubionych ogłosiła, że serial skończy się na szóstym sezonie.

Kolejne trzy sezony będą liczyć po 16 odcinków, czyli łącznie powstanie ich jeszcze 48. Finałowy odcinek całej serii – numer 119 zostałby wyemitowany w sezonie 2009/2010.

Kadr z serialu Zagubieni sezon IIKadr z serialu Zagubieni sezon II

Producenci ZagubionychDamon Lindelof i Carlton Cuse chcieli przedłużyć kontrakt z ABC na kolejnych 48 odcinków. Udało im się to, ale nie jak pierwotnie chcieli w dwóch sezonach, tylko w trzech – tak zadecydowały władze telewizji, producenci się na to zgodzili, gdyż liczba odcinków nie zostanie zmieniona. Początkowo, gdy serial powstawał planowano pięć sezonów i po części życzenia producentów się spełniły poprzez sposób zawarcia umowy z telewizją.

Od czwartego sezonu serial ten ma być emitowany bez przerw zimowych, gdyż swoją emisję zaczynałby w styczniu lub lutym i kończył nieprzerwanym cyklem dopiero wczesnym latem.

Jednocześnie twórcy zaprzeczają plotkom, które sugerują, że nie mają oni pomysłu na zakończenie, a każdy odcinek jest pisany w całości z głowy. Producenci powołali się na słowa J.J. Abramsa, który mówił, że od początku do końca cała wizja serialu ma swój logiczny i przemyślany koniec.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"