Rila Fukushima w obsadzie Ghost in the Shell

Po burzy jaka rozpętała się po castingu do Ghost in the Shell, Paramount postanowił zmienić swoją taktykę. Do obsady aktorskiej dołączyła japońska aktorka i modelka Rila Fukushima.

Jest to dopiero druga osoba z Azji, która zagra w ekranizacji kultowego anime. Na razie nie wiadomo jednak w kogo wcieli się Fukushima. Wcześniej zatrudniony został Takeshi Kitano. On sportretuje postać szefa Sekcji 9, Arakamiego Daisukego.

Głowna rola w filmie przypadła Scarlett Johansson. I to przede wszystkim ten wybór był bardzo mocno krytykowany. Reżyserem produkcji jest Rupert Sanders. Premierę Ghost in the Shell zaplanowano na 31 marca 2017 roku.

Niedaleka przyszłość. Cyborg o ludzkim mózgu Motoko Kusanagi (Scarlett Johansson) przewodzi Sekcji 9, tajemniczej organizacji do spraw walki z cyberprzestępczością. W rzeczywistości opanowanej przez zagrażające ludzkości cyborgi największym niebezpieczeństwem jest "ghost hacking" – przejęcie kontroli nad umysłem. Przy czym przestrzeń "Ghost" ma tu wymiar filozoficzny – jest istotą człowieka w zcyborgizowanych humanoidach.

Źrodło: The Hollywood Reporter


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)