http://vimeo.com/mironkundzicz

Terminator zmienił właściciela 0

Po wielu latach plotek i gdybań, co dalej z Terminatorem, wreszcie coś się ruszyło.

Producenci Mario Kassar (Pomiędzy niebem i ziemią) i Andy Vajna, którzy do tej pory posiadali prawa do postaci i serii, sprzedali je firmie Halcyon Co.

Arnold Schwarzenegger w filmie Terminator 3: Bunt maszyn 2003Arnold Schwarzenegger w filmie Terminator 3: Bunt maszyn 2003

Co ciekawe, Halcyon planuje nakręcić nową trylogię. Terminator 4, ma być oparty na scenariuszu Johna Brancato (Pojedynek w powietrzu) i Michaela Ferrisa (Femme Fatale). Przedprodukcja ma się rozpocząć na dniach, a premiera jest planowana na lato 2009 roku.

Ani James Cameron (Obcy – Decydujące starcie), ani Arnold Schwarzenegger (Pamięć absolutna) nie będą brać udziału w projekcie. Ma on opowiadać historię Johna Connora, który w wieku 30 lat, prowadzi niedobitki ludzi do walki z maszynami.

Co więcej, Halcyon Co. będzie mogło produkować tak dużo kolejnych Terminatorów, ile chce i to w każdym formacie (film kinowy, telewizyjny, serial czy kreskówka). Wszystkie prawa z gadżetów, przeszły na Halcyon. Oni też, mają prawa do nadchodzącego serialu The Sarah Connor Chronicles.

Pierwszy Terminator miał premierę w 1984 roku. Główną rolę zagrał Arnold Schwarzenegger, a reżyserem był James Cameron. Panowie spotkali się ponownie przy kręceniu drugiej części, Terminator 2: Dzień sądu, w roku 1991. Po raz trzeci, ale już bez Camerona za kamerą, widzowie mogli zobaczyć Terminatora przy okazji filmu Terminator 3: Bunt maszyn z 2003 roku. Obrazy zarobiły, na całym świecie, odpowiednio 78 milionów dolarów, 516 milionów dolarów i 433 miliony dolarów. Terminator 2: Dzień sądu zdobył cztery Oscary, w kategoriach Najlepszy Dźwięk, Najlepsza Charakteryzacja, Najlepsze Efekty Specjalne i Najlepszy Montaż Dźwięku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Anonimowy

Ja się uważam za fana i dla mnie to poroniony pomysł.

majron

wiesz niby niestety ale fani dalej licza ze moze cos z tego bedzie dlatego wreszcie :) moze jak inni ludzie sie za to zabiora to cos z tego wyjdzie :)

Anonimowy

"Po wielu latach plotek i gdybań, co dalej z Terminatorem, wreszcie coś się ruszyło." ??

Ja bym powiedział "niestety". Po żenującej trójce aż strach myślec, co dalej…

Proszę czekać…