Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Globalna premiera serialu Legion 0

Kanały FOX dostępne poza terytorium Stanów Zjednoczonych zakupiły prawa do międzynarodowej emisji serialu Legion. Pierwszy odcinek ma zostać wyemitowany jednocześnie w ponad 125. krajach świata.

Dan Stevens jako David Haller w serialu Legion

Kanały FOX dostępne poza terytorium Stanów Zjednoczonych zakupiły prawa do międzynarodowej emisji serialu Legion, wyprodukowanego przez wytwórnię Marvel Television dla spółki FX Productions. Premiera serialu odbędzie się jednocześnie w ponad 125. krajach świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie produkcja zostanie wyemitowana na antenie FX Networks. Emisja pierwszego odcinka została zaplanowana na początek 2017 roku. W ubiegłym tygodniu stacja FX Networks potwierdziła produkcję premierowego sezonu.

Pomysłodawcą serialu, który poszerza świat X-Menów jest Noah Hawley. Legion stanie się kolejnym, kluczowym elementem oferty programowej oraz strategii marketingowej opracowanej z myślą o tak głośnych serialach, jak The Walking Dead, Outcast: Opętanie czy Miasteczko Wayward Pines. Telewizja FOX jest jedną ze stacji o największym zasięgu na świecie. Jej programy są oglądane w 125. krajach i w ponad 250 milionach gospodarstw domowych poza terytorium Stanów Zjednoczonych.

Serial Legion przeniesie świat X-Menów na mały ekran, by pokazać jego realia i mieszkańców w nowatorski sposób. Bardzo cieszymy się, że fani X-Menów będą mogli obejrzeć tę najnowszą produkcję w 125 krajach, w których nadawane są kanały FOX.

powiedział Peter Rice, prezes i dyrektor wykonawczy FOX Networks Group.

Legion to opowieść o młodym mężczyźnie obdarzonym ponadludzkimi zdolnościami. Głównym bohaterem serialu jest David Haller. Jako nastolatek borykał się z pierwszymi objawami choroby psychicznej. Po zdiagnozowaniu schizofrenii bohater przez wiele lat leczył się w szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Pewnego dnia, dość niecodzienne spotkanie z innym pacjentem uświadamia mu, że głosy, które słyszy i wizje, jakich doświadcza mogą być prawdziwe.

W obsadzie serialu znaleźli się Dan Stevens (Downton Abbey), Rachel Keller (Fargo), Jean Smart (Fargo), Aubrey Plaza (Parks and Recreation), Jeremie Harris (Krocząc wśród cieni), Amber Midthunder (Hell or High Water), Katie Aselton (Wirtualna liga) oraz Bill Irwin (Interstellar). Producentami wykonawczymi są Noah Hawley (Fargo), Lauren Shuler Donner (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Deadpool), Bryan Singer (X-Men: Apocalypse, Superman: Powrót), Simon Kinberg (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Marsjanin), Jeph Loeb (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Daredevil, Jessica Jones), Jim Chory (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Daredevil, Jessica Jones) i John Cameron (Fargo, The Big Lebowski). Serial Legion to najnowszy wspólny projekt Hawley’a i Camerona, którzy pełnili wcześniej obowiązki producentów wykonawczych nagrodzonego Emmy i Złotym Globem serialu FX Fargo .

Zdjęcia do pierwszego sezonu serialu, który zamyka się w ośmiu odcinkach rozpoczną się latem w Vancouver. Międzynarodowa premiera produkcji Marvel Television dla FX Productions została zaplanowana na początek 2017 roku. Za produkcję serialu odpowiedzialna jest Spółka FXP, a sprzedażą praw do emisji serialu zajmie się dział sprzedaży Fox Networks Group.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…