Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Nerve - masz odwagę wejść do gry? 0

Pulsujący niepokojącą energią wizjonerski thriller, który odkrywa pokusy i niebezpieczeństwa świata rządzonego przez media społecznościowe. Masz odwagę wejść do gry? A może wolisz tylko patrzeć?

Dave Franco i Emma Roberts w thrillerze Nerve.

Nerve zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć.

Wyobraź sobie taką sytuację, jesteś na jednym z najbardziej popularnych festiwali muzycznych w USA – Gouvernors Ball NYC i nagle ktoś obcy podbiega do Ciebie i zaczyna całować, albo klepie po tyłku ochroniarza i ucieka, ktoś inny spontanicznie zaprasza cię do "zrobienia węża" wśród tłumu lub porywa i zaczyna unosić nad innymi. Nie, ci ludzie nie oszaleli, i tak, to zdarzyło się naprawdę! Podczas tegorocznej edycji festiwalu siedmiu trendestterów wzięło udział w niecodziennej grze. Za pośrednictwem Instagrama dołączyli do gry Nerve, w której musieli podjęć jedno z 30. specjalnie na tę okazję przygotowanych wyzwań. Swoje dokonania relacjonowali poprzez swoje konta opatrując je odpowiednim tagiem #WatcherOrPlayer i @playnerve. Część z nich możecie zobaczyć poniżej, a wszystkie do obejrzenia są tu: https://www.instagram.com/playnerve/

Screen z Instagrama

Koncepcja gry jako wyzwań rzucanych kolejnym osobom jest nieprzypadkowa, to część kampanii do zbliżającej się premiery thrillera Nerve. Film zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Obserwatorem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Obserwatorów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać. Kampania prowadzona w social mediach zebrała już łącznie ponad 21,5 milionów obserwatorów, a w komentarzach fani wymyślają kolejne wyzwania.

A ty jesteś Graczem czy Obserwatorem?

Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel, Ian zyskują coraz większą popularność wśród Obserwatorów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Obserwatorów.

Nerve w polskich kinach zadebiutuje 2 września 2016 roku, tymczasem zobaczcie zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…