Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Randall Wallace i Mel Gibson planują sequel Pasji! 1

Jak donosi The Hollywood Reporter, scenarzysta Braveheart – Waleczne serce, Randall Wallace pracuje na skryptem do kontynuacji biblijnego widowiska, Pasja. Film miałby się skupić na zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

Wallace udzielił portalowi wywiadu, w którym wyznał że rozpoczyna prace nad scenariuszem. Oczywiście jest świadomy tego, że projekt będzie trudny do zrealizowania. Z filmem, który ma być kontynuacją kasowego hitu sprzed kilkunastu lat związany będzie także Mel Gibson, czyli reżyser Pasji.

Zawsze chciałem opowiedzieć tę historię. Pasja to dopiero początek i jest jeszcze wiele materiału do przedstawienia.

powiedział Randall Wallace.

Pasja to jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów w historii. Jeszcze przed jego premierą protestowały środowiska katolickie, które obawiały się tego jak zostaną przedstawione ostatnie godziny życia Jezusa. Protestowali także Żydzi, którzy zarzucali to, iż film obwinia ich za śmierć Chrystusa. Dodatkowo film prezentował dużo przemocy i brutalności.

Ostatecznie jednak Pasja okazała się być wielkim kasowym sukcesem. Przy budżecie sięgającym zaledwie 30 mln dolarów, produkcja zgarnęła na całym świecie ponad 611 mln. Obraz posiada kilka kasowych rekordów, takich jak między innymi najbardziej kasowy film z kategorią R, najbardziej kasowy film niezależny czy najbardziej kasowy film o tematyce biblijnej.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…