Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Premiery w lipcu na FOX 1

W lipcu na antenie FOX odbędą się premiery, które w szczególności ucieszą wielbicieli serialowych adaptacji. Już 5 lipca fani kinowego hitu Stevena Spielberga, zobaczą pierwszy odcinek Raportu mniejszości. Z kolei od 30 lipca Matt Nix, autor i producent kultowego serialu Tożsamość szpiega powraca z nowym, pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji thrillerem Uwikłany. Obie pozycje zostaną pokazane po raz pierwszy w Polsce.

Stark Sands (Dash), Meagan Good (Lara Vega) i Wilmer Valderrama (Will Blake) w Raporcie mniejszości.

Strona 1 z 2

Raportu mniejszości (Minority Report), Sezon 1 (10 odcinków po 60 minut)

Mężczyzna, który potrafi sięgać do przyszłości i policjantka niepokojona przeszłością, wspólnymi siłami dążą do powstrzymania najgorszych przestępstw 2065 roku… zanim się jeszcze wydarzą. Akcja serialu toczy się 10 lat po odejściu od systemu używanego przez organy ścigania do identyfikacji i eliminacji przestępstw – zanim zostaną popełnione. Aby system ten mógł realizować swoje zadania agencja zatrudniała trzech jasnowidzów – Dasha, Artura i Agatę, którzy byli w stanie zobaczyć wydarzenia z przyszłości.

W 2065 roku opanowanym przez nowe technologie, praworządność opiera się na sprawdzonych procesach, a nie instynktach jasnowidzów. Dash doświadczający przerażających lecz niekompletnych wizji powraca w tajemnicy, by pomóc policyjnemu detektywowi, Larze Vega i nie dopuścić do morderstwa, które przewiduje. Policjantka Lara wykorzystuje jego dar, aby zapobiec tragedii.

Meagan Good (Lara Vega) i Stark Sands (Dash) w Raporcie mniejszości.

Aby wpłynąć na bieg wydarzeń i przyszłość Ameryki para bohaterów będzie musiała zawrzeć trudne przymierze z Arturem – bratem bliźniakiem Dasha. Artur, twórca imperium, próbuje wykorzystać nadprzyrodzone moce do własnych interesów i nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel – wymknie się każdemu, kto będzie chciał mu w tym przeszkodzić. Kolejnymi trudnościami, z którymi zmierzy się Lara i Dash będzie nowo mianowany szef Lary oraz przybrana siostra Artura – Agatha.

Film na bazie, którego powstał serial został nakręcony na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka – o tym samym tytule, a główną rolę w nim zagrał sam Tom Cruise. Ale to jeszcze nie koniec literackich powiązań, imiona trzech jasnowidzów grających w serialu zaczerpnięte zostały od słynnych pisarzy powieści kryminalnych: Agathy Christie, Dashiella Hammetta i Arthura Conan Doyle'a.

Galeria zdjęć z serialu:


Wśród obsady znajdują się aktorzy znani z filmowych i serialowych hitów. W rolę głównego bohatera, Dasha wcielił się Stark Sands (Bez skazy, Sześć stóp pod ziemią), towarzyszącą mu policjantkę, Larę Vegę mistrzowsko odegrała Meagan Good znana m.in. z Myśl jak facet, Piła V i wiecznie żywego Californication.

Pozostała dwójka serialowych jasnowidzów Agata i Artur – to nikt inny jak Laura Regan (Kości, Mad Men) i Nick Zano (Złap mnie, jeśli potrafisz, Dwie spłukane dziewczyny, Cougar Town: Miasto kocic). Nie sposób pominąć tu również Wilmera Valderramę (Chirurdzy, Prada albo nic) w roli Willa Blake’a oraz Daniela Londona (Żona idealna, kinowa ekranizacja Raportu mniejszości), który zagrał Wally’ego.

PREMIERA: WTOREK, 5 LIPCA, GODZ. 22:00 (jeden odcinek)
Emisja we wtorki o godz. 21:00 na kanale FOX

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…