Shrek 5 jednak powstanie

Czy możliwe, aby potwór z gołębim sercem powrócił na ekrany kin? Cóż, przed machiną biznesu, jaka napędza Hollywood, nie umknie dosłownie nikt.

Minęło już 6 lat od czasu premiery ostatniej części przygód zielonego ogra, mimo to twórcy nadal nie przestaje snuć planów nad Shrekiem 5. Żadne wiadomości nie zostały potwierdzone, ale wszystko wskazuje na to, że słynny, bajkowy cykl otrzyma kolejną część, zważywszy, że w kwietniu firma Comcast przejęła DreamWorks Animation za 3,8 miliarda $. Szef NBCUniversal, Steve Burke, przyznał ostatnio, że chce rocznie produkować około czterech animacji – w tym ma się znaleźć Shrek 5. Jego wypowiedź nie wskazywała, czy będziemy mieli przyjemność zobaczyć sequel czy reboot serii.

Gdy studio NBCUniversal, podlegajace pod Comcast, przejmowało DreamWorks Animation, Illumination Entertainment rozpoczęło nadzór animowanych cykli, których prawa podlegały wykupionej wytwórni (w tym Shrek, Jak wytresować smoka i Kung Fu Panda). Dyrektor IE ma dołożyć wszelkich starań, aby powstała kolejna odsłona przygód zielonego ogra – tak przynajmniej twierdzi Steve Burke. W krótkim oświadczeniu powiedział:

[Chris Meledandri] w kreatywny sposób spróbuje pomóc nam zadecydować, w jaki sposób wskrzesimy Shreka oraz inne serie studia DreamWorks. Da też zielone światło nowym, animowanym produkcjom wytwórni.

NBCUniversal ma w planach nie tylko tworzyć nowe cykle dla dzieci i dorosłych, lecz również wybudować swój własny park rozrywki (związany z animacjami studia).


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.