Znamy detale fabuły Transformers 5

Fabuła najnowszych Transformersów nadal utrzymana jest w tajemnicy, do sieci wyciekły jednak plotki, że akcja filmu skupi się na historii Optimusa Prime’a. W nadchodzącej produkcji wystąpią nieznane dotąd postacie i stary, dobry czarny charakter – Megatron.

Według JoBlo historia filmu dotyczyć będzie Optimusa Prime’a, który odnajduje swoją rodzimą planetę – Cybertron. Teraz jest ona zupełnie wymarła. Optimus sądzi, że jest odpowiedzialny za jej upadek, szuka zatem sposobu, by znów przywrócić ją do życia. W ten sposób wyrusza na Ziemię, aby odnaleźć artefakt związany z czarodziejem Merlinem (tym z legend o królu Arturze). Magiczny przedmiot ma mieć związek z mieczem Excaliburem – to możliwe, gdyż oręż znajduje się w nowym logo filmu.

Witryna internetowa twierdzi też, że akcja filmu będzie opierała się na dwóch płaszczyznach czasowych: współczesności i epoce średniowiecza. Ma to swoje wytłumaczenie w jednym z wątków całego cyklu, mówiącym, iż Transformesi odwiedzali Ziemię od początków jej istnienia. Twórcy nie widzą zatem problemu, by w historię o robotach zmieniających się w różne pojazdy wpleść motywy z brytyjskiej mitologii.

Źródła potwierdzają, że Optimus Prime skupi się na własnej misji, a dowództwo nad Autobotami przejmie Bumblebee. Prócz niego powróci Hound, Crosshair oraz Drift. Swoją siedzibę stworzą w Badlands w Dakocie Południowej. W najnowszej odsłonie przygód Autobotów ujrzymy też trzy nowe roboty – Creatora, który ma mieć związek z początkami Transformersów, Cogmana, przemieniającego się w Astona Martina oraz Squeksa, będącego w swojej motoryzacyjnej formie modelem Vespy. Głównym antagonistą znów zostanie Megatron.

Transformers: The Last Knight trafi do kin 23 czerwca 2017 roku.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.