Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Lipcowe premiery na platformie Netflix 2

Już w lipcu Netflix przygotował wiele interesujących premier. Na polskiej wersji platformy pojawią się nowe produkcje, jak i kontynuacje znanych i lubianych seriali. Poniżej znajdziecie listę najciekawszych z nich. Mamy nadzieję, że osoby które wciąż zastanawiają się nad wykupieniem abonamentu na Netfliksie, zostaną przekonane.

STRANGER THINGS

PREMIERA: 15 LIPCA
Akcja dzieje się w stanie Indiana, USA, w 1983 roku. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, jednak zaginięcie chłopca okazuje się być początkiem złożonej historii, której meandry są coraz bardziej zawiłe: w miasteczku nagle pojawia się dziwna dziewczynka niewiadomego pochodzenia, a trop śledztwa prowadzi do odkrycia tajnych eksperymentów rządowych.

MARCO POLO

PREMIERA DRUGIEGO SEZONU: 1 LIPCA

SCREAM

PREMIERA NOWYCH ODCINKÓW: 6 LIPCA

Nowe odcinki serialu grozy, który został oparty o kultową serię Wesa Cravena.

W nowej serii główna bohaterka Emma powróci do Lakewood. Mając w pamięci wydarzenia sprzed kilku miesięcy, młoda dziewczyna będzie próbowała dojść do siebie. Serial powstał w oparciu o kultowy film grozy Wesa Cravena o takim samym tytule. W obu tych produkcjach małym miasteczkiem wstrząsa seria brutalnych morderstw, gdzie psychopatyczny zabójca dzwoni do swoich ofiar, a następnie bawi się z nimi w kotka i myszkę.

BETWEEN

PREMIERA DRUGIEGO SEZONU: 1 LIPCA

Mieszkańcy miasteczka Pretty Lake zaatakowani zostają przez śmiercionośną chorobę, która atakuje wszystkie osoby powyżej 21 roku życia. Rząd postanawia objąć miasto kwarantanną i odgrodzić je ogrodzeniem. Młodzi mieszkańcy muszą poradzić sobie z efektami katastrofy, ciałami najbliższych i sytuacją na miejscu.

BOJACK HORSEMAN

PREMIERA TRZECIEGO SEZONU: 22 LIPCA

Serial opowiada historię antropomorficznego człowieka-konia BoJacka Horseman, który był gwiazdą popularnego sitcomu o tytule "Rozbrykani". Gdy produkcja została zdjęta z anteny jego życie zmieniło się o dziewięćdziesiąt stopni. Tytułowy bohater nie chce jednak dać za wygraną i ponownie próbuje wrócić na szczyt. Pomagają już Todd Chavez, agentka Carolyn i ghostwriterka Diane Nguyen.

DR HOUSE

PREMIERA SEZONÓW 1-8: 1 LIPCA

Hugh Laurie wciela się w postać ekscentrycznego, aspołecznego lekarza, zajmującego się tzw. „trudnymi przypadkami”. Zanim Laurie wcielił się w dramatyczną rolę tytułowego doktora House’a, przez wiele lat grał u boku Rowana Atkinsona w komediowej serii Czarna Żmija. Co ciekawe ojciec aktora jest lekarzem, co powodowało u Lauriego wyrzuty sumienia, że zarabia więcej niż „prawdziwy” doktor – wg plotek za każdy odcinek 8. sezonu zarabiał 400 tys. dolarów.

HANNIBAL

PREMIERA TRZECIEGO SEZONU: 3 LIPCA

Serial oparty na cyklu powieści o Hannibalu Lecterze, genialnym psychiatrze o kanibalistycznych zdolnościach. Choć postać znana jest szerszej publiczności z filmu Milczenie owiec, twórcy serialu nie nawiązują bezpośrednio do przedstawionych w nim zdarzeń.. To ostatni sezon produkcji, koncentrującej się na relacji psychiatry ze swoim pacjentem – Willem Grahamem, młodym agentem FBI, którego przekleństwem jest zdolność do odczuwania empatii wobec seryjnych morderców, których ściga. Z czasem ich więź staje się niebezpiecznie silna. Hannibala w serialu gra Mads Mikkelsen, którego polecił kolega z planu Hugh Dancy, czyli serialowy Will Graham. Aktorzy zaprzyjaźnili się na planie filmu Król Artur. Odtwórca roli współpracującego z Grahamem agenta FBI jest Laurence Fishburne, którego serialowa żona – Gina Torres jest również jego żoną prywatnie. Z kolei Gillian Anderson, grająca doktor psychiatrii w Hannibalu, w jednym z wywiadów przyznała, że postać Dany Scully z serialu X-Files w dużej mierze oparła na sposobie grania Jodie Foster w Milczeniu owiec.

ARCHER

PREMIERA SIÓDMEGO SEZONU: 15 LIPCA

Animowany serial akcji dla dorosłych, parodiujący kultowe filmy akcji, takie jak James Bond czy też współczesne produkcje w stylu Mad Men z plejadą stałych i gościnnie występujących gwiazd na pokładzie. Obsada składa się z kilku aktorów znanych publiczności z serialu Bogaci bankruci – głosy podkładają m.in. Jessica Walter, Judy Greer czy David Cross. Animacja opowiada o szpiegowskiej agencji,działającej w nieokreślonym czasie, która, ze względu na ciągłe wewnętrzne konflikty, skomplikowane relacje damsko-męskie między członkami, nieetyczne podejście do prowadzenia działalności, używki, czy kompleks Edypa, na który cierpi główny bohater, w kolejnych sezonach ciągle zmienia swoją formułę. W ten sposób, po drodze przekształca się m.in. w grupę handlującą narkotykami. W najnowszym sezonie, agencja ląduje na czarnej liście CIA i staje się z kolei prywatną agencją detektywistyczną, a klimat, w jakim jest utrzymany najnowszy sezon nawiązuje do kultowej już produkcji z Tomem Selleckiem w roli głównej – Magnum.

STRASZNE HISTORIE NA GORĄCE, WAKACYJNE WIECZORY

1 lipca 2016
Amok
Thriller
Tragiczne wydarzenia z dzieciństwa Adama zostały przywołane na nowo przez straszny wypadek w pracy. Niedawno osiedlił się wraz z żoną i nowo narodzonym synem w Nowym Jorku. Mimo świeżego startu, przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.

1 lipca 2016
The Presence
Horror
Główna bohaterka (Mira Sorvino) wyjeżdża do domu z dala od cywilizacji. Wkrótce po przeprowadzce zaczyna ją nawiedzać duch. Prześladowania się intensyfikują, kiedy do domu dołącza jej były chłopak.

1 lipca 2016
III – The Ritual
Horror
Tajemnicza choroba dziesiątkuje małe europejskie miasteczko. By uratować swoją siostrę, Ayia sięga po metody wykraczające poza konwencjonalną medycynę i religię.

8 lipca 2016
The Invitation
Mąż odwiedza byłą żonę na kolacji w domu, który kiedyś dzielili. Spotkanie trwa w najlepsze, ale wkrótce mężczyzna zaczyna podejrzewać, że wraz z nowym mężem, jego była planuje coś okrutnego wobec gości.

15 lipca 2015
Holidays
Dzień Ojca, Sylwester, Walentynki i inne święta w wersji nie dla dzieci. Twórcy tego horroru przedstawiają te wyjątkowe okazje jako preludium koszmaru, stawiając opór przesłodzonemu podejściu do tego rodzaju celebracji. Film ma formę antologii złożonej z kilku historii koncentrujących się wokół poszczególnego święta. W obsadzie zobaczymy m.in. Setha Greena (Family Guy, Austin Powers), Kevina Smitha (Sprzedawcy) i jego córkę Harley Quinn Smith.

DOKUMENTY, KTÓRYCH NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ

1 lipca 2016
My Friend Rockefeller
Dokument
Christian Karl Gerhartsreiter pochodził z małego miasteczka w Bawarii. Podszywając się pod Rockefellera stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych członków socjety w Stanach Zjednoczonych. Jego historia zakończyła się jednak tragicznie – w sali rozpraw, gdzie został oskarżony o morderstwo.

1 lipca 2016
The Code
Dokument
Marcus du Sautoy bada matematyczny kod kryjący się za życiem na Ziemi i we wszechświecie.

1 lipca 2016
To Russia With Love
Dokument
Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi Rosja przyjęła prawo zakazujące „propagandy nietradycyjnych relacji seksualnych”. Homoseksualni olimpijczycy stanęli przed trudnym wyborem: protestować w obronie praw gejów i lesbijek, czy uczestniczyć w Olimpiadzie bez narażania się na reperkusje. Udział w filmie wzięli światowi medaliści: Johnny Weir, Billie Jean King, Greg Louganis, Martina Navratilova, Simona Meiler, a także sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon.

15 lipca 2016
International Street Art
Dokument
Śladami najbardziej niezwykłych dzieł street artu w São Paulo, Berlinie, Nowym Jorku czy Paryżu.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…