De Niro i Pacino razem

Tym razem to potwierdzona informacja, a nie żadne plotki.

Robert De Niro i Al Pacino wystąpią razem w thrillerze kryminalnym Righteous Kill. Będzie to ich drugi wspólny film po Gorączce Michaela Manna (Czerwony smok).

Al Pacino i Robert De Niro w filmie Gorączka 1995Al Pacino i Robert De Niro w filmie Gorączka 1995

Produkuje Millennium Films i Emmett/Furla Films. Budżet ma się zamknąć w 60 milionach dolarów.

Reżyseruje Jon Avnet (Smażone zielone pomidory), natomiast za scenariusz odpowiada Russell Gewirtz (Plan doskonały). Fabuła ma opowiadać o parze detektywów, którzy prowadzą śledztwo w sprawie seryjnego mordercy.

To były jedne z najcięższych rozmów, jakie prowadziliśmy kiedykolwiek z aktorami. Kiedy jednak uświadomiliśmy sobie, że możemy mieć ich razem w jednym filmie, musieliśmy tak walczyć – powiedział producent Randell Emmett.

Zdjęcia mają potrwać dwa miesiące. Zaczną się 6 sierpnia w Connecticut, a następnie przeniosą do Nowego Jorku.

Robert De Niro urodził się w Nowym Jorku. Jest jednym z najlepszych aktorów w historii kina. Widzowie pamiętają go z filmów Taksówkarz, Ojciec chrzestny II, Łowca jeleni, Wściekły byk, Dawno temu w Ameryce czy Chłopcy z ferajny. Zdobył dwa Oscary, Blockbuster Entertainment Award i Złotego Globa.

Al Pacino również pochodzi z Nowego Jorku i również jest jednym z najlepszych aktorów w historii kina. Pamiętne są jego występy w filmach Ojciec chrzestny II, Serpico, Strach na wróble, Zapach kobiety, Glengarry Glen Ross czy Człowiek z blizną. Zdobył Oscara, American Comedy Award, nagrodę BAFTA i trzy Złote Globy.

Ponieważ jak widać w komentarzach wiadomość wywołała burzę pragnę zawiadomić że Robert De Niro i Al Pacino zagrali tez w filmie Ojciec Chrzestny II jednak nie spotkali się na planie oko w oko, więc nie można tego zaliczyć do wspólnego występu.


Miron
http://vimeo.com/mironkundzicz