Po prostu kocham kino :)

Chris Evans rezygnuje z Top Geara 1

Po niespełna jednej serii nowej odsłony Top Geara, jeden z prezenterów postanawia opuścić program. Chris Evans ogłosił swoją decyzję na portalu Twitter – jaka była przyczyna takiego posunięcia?

Chris Evans dołączył do nowej ekipy show, po głośnym odejściu Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa May'a. Po jednym sezonie prowadzenia programu, Evans napisał na Twitterze, że odchodzi z Top Geara. Tłumaczył, że dał z siebie wszystko, ale czasem to nie wystarcza i miał poczucie, że stanie z boku jest najlepszym, co mógłby zrobić. Rezygnacja prowadzącego pojawiła się po spadających rankingach oglądalności programu – w ostatnią niedzielę osiągnęła jeden z najniższych poziomów.


Stacja BBS News wierzy w to, że pozostała piątka prowadzących, czyli Matt LeBlanc, Rory Reid, Chris Harris, Sabine Schmitz and Eddie Jordan, powróci w następnym sezonie, który powinien powstawać już we wrześniu. Podobno Evans o swojej samodzielnej decyzji poinformował stację już w zeszłym tygodniu, mówiąc że nie jest odpowiednią osobą do tego programu.

Co dalej z Top Gearem?
Top Gear jest jednym z najważniejszych produkcji stacji BBC. Program przyciągnął miliony widzów na całym świecie przed ekrany telewizorów. Dla stacji BBC, wartość produkcji można oszacować na dziesiątki milionów funtów. Podczas gdy oglądalność sezonu z nowymi prowadzącymi znacznie spadała, zainteresowanie i rozpoznawalność programu pozostała nadal wysoka, o czym może świadczyć sprzedanie najnowszej serii do 130 krajów poza Wielką Brytanią.

Czego zabrakło w nowej serii Top Geara? Czy widzowie nie chcą polubić nowych prowadzących tak, jak to było z Clarksonem, Hammondem i May’em? A może nowi prowadzący nie mają takiej wiedzy motoryzacyjnej jak ich poprzednicy? Pewnie każdy fan programu ma swoje powody, a jakie są wasze odczucia?

Źrodło: http://www.bbc.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
piter2681 2016-07-04

Le Blanc jest OK, ale formuła mi sie nie barzo podoba np gwiazdy w top gear, nini i zmieniony tor

Proszę czekać…