Czy Mad Max będzie czarno-biały?

Od momentu, gdy reżyser najnowszego Mad Maxa, George Miller, wyjawił, że istnieje alternatywna, czarno-biała wersja rewelacyjnego ubiegłorocznego widowiska, fani nie dają spokoju twórcom, dopytując, kiedy przyjdzie im ją zobaczyć. Możliwe, iż ich oczekiawnia wkrótce się zakończą…

Nowa edycja Mad Maxa na Blu-raya, znana jako Mad Max High Octane Collection, która 29 września wydana zostanie w Niemczech, posiada 6 płyt. Nagrano na nich wszystkie części serii oraz liczne dodatki, w tym oczekiwaną, czarno-białą wersję – „Black and Chrome” [„Czarne i Chromowane” przyp.red.]. Na płytach znajdziemy również film dokumentalny The Madness of Max oraz bonusy do Wojownika szos i Mad Maxa pod kopułą gromu. Wersja „Black and Chrome” opisana została jako:

Fury Road “Black and Chrome” Edition – surrealistyczna, czarno-biała wersja Mad Max: Na drodze gniewu w reżyserii genialnego George'a Millera (około 120 minut)

Nie wiadomo, czy alternatywny Mad Max będzie sprzedawany jako odrębny film. Długość trwania wskazuje, że fabularnie nie będzie różnił się od kinowego pierwowzoru.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.