http://vimeo.com/mironkundzicz

Rodriguez reżyserem Barbarelli 0

Robert Rodriguez wyreżyseruje nową wersję komiksowego klasyku sci-fi, Barbarella – Królowa galaktyki.

Produkuje Universal Pictures.

Robert Rodriguez / img.timeinc.netRobert Rodriguez / img.timeinc.net

Pierwsza wersja, obecnie już kultowa, powstała w 1968. W tytułową rolę wcieliła się wtedy Jane Fonda (Tajemnica klasztoru Marii Magdaleny). Wytwórnia planuje premierę nowej wersji w przyszłym roku, aby uczcić 40. lecie oryginału.

Film opowiada historię kobiety najemnika, która podróżuje po wszechświecie w dalekiej przyszłości. Musi wykonywać przeróżne misje, które będą od niej wymagać odwagi, pomysłowości i zmysłowości.

Scenarzystami będą Neal Purvis (The Rolling Stone, początek) i Robert Wade (Śmierć nadejdzie jutro). Pracują oni właśnie nad całkowicie nowymi przygodami galaktycznej bohaterki.

Robert Rodriguez urodzł się w Teksasie. Jest znany z reżyserii filmów El mariachi, czyli kariera klezmera, Desperado, Cztery pokoje, Od zmierzchu do świtu czy Sin City – Miasto grzechu. 20 czerwca ma mieć premierę jego nowy film Grindhouse: Planet Terror, druga część dyptyku, nakręconego wspólnie z Quentinem Tarantino (Jackie Brown). Zdobył ALMA Award, trzy razy ASCAP Award, Silver Scream Award i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmowym w Sundance.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

zeby news byl dluzszy :)

Anonimowy

Po co zawsze przy newsach piszecie te niby-notki biograficzne?

Proszę czekać…