Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Premiery w sierpniu na FOX 1

W sierpniu na antenie FOX premiery, które przyprawią o dreszczyk emocji niejednego wielbiciela mocnych wrażeń. Wśród nowości pojawi się thriller psychologiczny w reżyserii M. Nighta Shyamalana Miasteczko Wayward Pines. W drugim sezonie dowiemy się czy rządy Pierwszej Generacji zmienią tajemnicze miasteczko? Na ekranach zagości również Eva Longoria, która wystąpi gościnnie w pierwszym odcinku czwartej serii Pokojówek z Beverly Hills. Z kolei Glen Mazzara pojawi się na FOX z kolejną produkcją. Damien to dalsze losy tajemniczego dziecka z horroru Omen. Tym razem tytułowy bohater będzie musiał pogodzić się ze swoim prawdziwym praznaczeniem i stawić czoła otaczającym go szatańskim mocom.

Nimrat Kaur, Josh Helman, Jason Patric, Djimon Hounsou, Hope Davis, Kacey Rohl i Tom Stevens w Miasteczku Wayward Pines, fot. Patrick Hoelck/FOX.

Strona 1 z 3

Miasteczko Wayward Pines (Wayward Pines),
Sezon 2 (10 odcinków po 60 minut)

Już 25 sierpnia fani bestsellerowej trylogii Blake’a Croucha zobaczą pierwszy odcinek nowej serii Miasteczka Wayward Pines.

Akcja serialu rozpoczyna się, gdy Doktor Theo Yedlin – nowy mieszkaniec Wayward Pines – budzi się z letargu i trafia na czas wzmożonego buntu mieszkańców. Od początku coś tu jest nie tak – Wayward Pines otoczone jest murem pod napięciem, a mieszkańcy na pozór życzliwi, skrywają jakąś tajemnicę. Okazuje się, że miasteczko jest jedynym azylem ocalałej ludzkości – człowiek w skutek eksploatacji planety doprowadził do powstania człekokształtnych stworzeń, które grasują poza ogrodzeniem. Doktor Theo stara się zrozumieć, jak funkcjonuje Wayward Pines i jak pomóc przetrwać zagrożonej rasie ludzkiej. W rolę głównego bohatera tym razem wcieli się Jason Patric, znany z takich produkcji jak Speed 2: Wyścig z czasem, Uśpieni, czy W matni.

Jason Patric i Tom Stevens w Miasteczku Wayward Pines, fot. Sergei Bachlakov/FOX.

W drugim sezonie serialu Miasteczko Wayward Pines, zobaczymy również takie gwiazdy jak: dwukrotnie nominowanego do Oscara Djimona Hounsou (Krwawy diament, Nasza Ameryka) oraz nominowaną do nagrody Emmy i Złotych Globów – Hope Davis (American Crime, Newsroom).

Oprócz głównych bohaterów w serialu pojawią się także Tom Stevens (Cedar Cove) w roli Jasona Higginsa – lidera Pierwszej Generacji i młodego pomocnika Pilchera, Nimrat Kaur (Homeland) jako Rebecca, która skrywa sekrety przed swoim mężem Theo, Josh Helman – znany z takich produkcji jak Mad Max: Na drodze gniewu, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie – jako Xander, oraz Kacey Rohl (Hannibal) jako Kerry, członkini asysty Jasona w czasie wojny domowej toczącej się w Wayward Pines.

Reżyserem serialu jest M. Night Shyamalan, twórca takich kinowych hitów jak Szósty zmysł czy Osada.

Sam Blake Crouch, autor trylogii, na podstawie której powstał serial, przyznał, że Miasteczko Wayward Pines jest kulminacją jego dwudziestoletnich starań, których celem było stworzenie czegoś, co wywołałoby w nim samym podobne odczucia jak Przystanek Alaska, Z archiwum X, czy Lost. Zagubieni.

PREMIERA: CZWARTEK, 25 SIERPNIA, GODZ. 22:00
Emisja w czwartki o godz. 22:00

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…