Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Chiwetel Ejiofor zagra postać apostoła Piotra 1

Jak podaje Deadline, Chiwetel Ejiofor prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie dołączenie do obsady filmu biograficznego o Marii Magdalenie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ma zagrać postać apostoła Piotra. Niektórzy zapewne uznają tę kandydaturę za kontrowersyjną.

Piotr Apostoł był jednym z dwunastu uczniów Jezusa Chrystusa. To właśnie on wyparł się swojego nauczyciela trzykrotnie. Zostało to zresztą przewidziane przez Jezusa, a następnie po Zmartwychwstaniu, przebaczone. Legendy głoszą, że Piotr zginął na Wzgórzu Watykańskim. Został ukrzyżowany głową w dół, ponieważ uważał, że nie zasłużył na taką samą śmierć jak jego mentor. Przez Kościół katolicki uważany jest za pierwszego papieża.

Biografia Marii Magdaleny ma być ludzką i autentyczną opowieścią o kobiecie, która była wyznawczynią Syna Bożego. Do Jezusa Chrystusa przyłączyła się po tym, jak wypędził z niej siedem duchów. W Kościele rzymskokatolickim przez setki lat była utożsamiana cudzołożnicą.

Na temat samego projektu wiadomo niewiele. Główną rolę, czyli samą Marię Magdalenę ma zagrać Rooney Mara. Z kolei w postać Jezusa Chrystusa miałby się wcielić Joaquin Phoenix. Reżyserem filmu jest niezbyt doświadczony Garth Davis. Scenariusz dostarczyły natomiast Helen Edmundson i Philippa Goslett.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Kur123ek 2016-07-14

Czarny Piotruś? No nie wiem?

Kur123ek 2016-07-14

Czarny Piotruś? No nie wiem?

Proszę czekać…