TVP1: Herosi nie są hitem 0

Po dwóch odcinkach widownia nadawanego w TVP1 serialu Herosi nie zachwyca. Oglądalność czwartkowego pasma spadła, a Jedynkę wyprzedzają w tym czasie TVP2 i TVN.

Herosi są emitowani w Jedynce od 17 maja. Dotychczas nadano cztery odcinki, po dwa w każdy czwartek. Ich średnia oglądalność ukształtowała się na poziomie 2,65 mln widzów, zaś udziały w rynku wyniosły 18,98% – wynika z danych AGB Nielsen Media Research przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl. To o ok. 1,8 mln widzów mniej niż miało czwartkowe pasmo 20.20 – 22.00 w TVP1 rok temu, kiedy oglądało je 4,42 mln osób przy udziałach na poziomie 30,65%. W grupie wiekowej 16-49 lat udziały Herosów wynoszą natomiast 20,59%.

<table cellspacing=0 border=1> <table cellspacing=0 border=1>
Podczas emisji serialu, TVP1 jest dopiero trzecią stacją pod względem oglądalności. Jedynkę wyprzedza Dwójka, która dzięki emisji polskich komedii jest liderem pasma z udziałami na poziomie 31,18%. Minimalnie przed nadawcą Herosów jest także TVN, którego udziały wynoszą 19,86%. Ten kanał emituje nadaje wtedy W-11 – Wydział Śledczy, Na Wspólnej i filmy fabularne. Z kolei za TVP1 z udziałami na poziomie 11,63% znalazł Polsat, nadający m.in. I kto tu rządzi? i CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku.

<table cellspacing=0 border=1>


Herosów oglądają przede wszystkim kobiety, osoby w wieku powyżej 35 lat, mieszkańcy wsi, miast do 50 tys. i pomiędzy 100 a 200 tys. ludności, a także widzowie z wykształceniem podstawowym i średnim.

<table cellspacing=0 border=1>


Serial Herosi to produkcja amerykańskiej stacji NBC, opowiadająca o zwykłych ludziach, z różnych zakątków świata, którzy odkrywają w sobie nadzwyczajne umiejętności. Pierwszy sezon serialu składa się z 23 odcinków. TVP1 nadaje go w każdy czwartek o 20.20, po dwa odcinki.

Wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

mirkof84

mieszkancy wsi, pościągali sobie serial z internetu i ogladaja kiedy im pasuje, a nie kiedy pusczą laskawie w telewizji.

dla mnie szok ;) widac ze u nas jest tyle ciekawych propozycji ze bez dobrej akcji promocyjnej zaden film sie nie obedzie :) akcja musi byc dobrze zaplanowana a jak wrzucaja reklamowki do programow ktore ogladaja ludzie na wsiach to pozniej nie ma co sie dziwic ze taka widownia ;)

NeverGiveUp

Jak większość dużo wcześniej pościągała sobie odcinki z internetu to trudno się dziwić :]

Trophy

U mnie też nie roznosili, a szkoda. ;)

Anita_Nowakowska

A gdzie mieszkasz Mierzwiak, bo u mnie nic nie roznosili… U mnie tylko przychodzą jajka sprzedawać ;)

Proszę czekać…