Wesołe miasteczko Harry'ego Pottera 1

Harry Potter, najpopularniejszy czarodziej naszych czasów, doczeka się własnego parku rozrywki.

Ośrodek o nazwie The Wizarding World of Harry Potter powstanie w Orlando na Florydzie. Będzie częścią kompleksu Universal's Islands of Adventure.- Na przestrzeni lat otrzymaliśmy tysiące listów od fanów z całego świata, w których pisali oni, jak bardzo chcieliby móc odwiedzić Hogwart i wszystkie okolice opisane w książkach J.K. Rowling – opowiada przedstawiciel kompanii Warner Bros. Entertainment, Barry Meyer. – Dzięki współpracy z Universal Orlando Resort mamy pewność, że dostarczymy sympatykom Harry'ego Pottera niezapomnianych wrażeń, oddających bogactwo dzieł J.K. Rowling i najdrobniejsze detale przedstawione w naszych filmach.

Zwiedzający będą mogli podziwiać w parku najbardziej reprezentatywne miejsca znane z książek, w tym wioskę Hogsmeade, tajemniczy Zakazany Las, a nawet zamek w Hogwarcie. Nie zabraknie oczywiście wywołujących dreszcz emocji i zawrót głowy kolejek oraz innych interaktywnych rozrywek. Dodatkowo w parku powstaną sklepy i restauracje, oczywiście nawiązujące asortymentem i jadłospisem do opowieści o młodym czarodzieju.

Gotowe projekty trafiły w ręce samej J.K.Rowling i spotkały się z jej aprobatą. – Plany, które widziałam, wyglądają bardzo ekscytująco – zapewnia pisarka. – Nie sądzę, by fani mogli poczuć się zawiedzeni.

Otwarcie parku planowane jest na koniec 2009 roku. Na wycieczki do Orlando trzeba będzie więc chwilę poczekać, a póki co fani młodzieńca z Hogwartu mogą cieszyć oczy kolejnym obrazem z serii. Film Harry Potter i Zakon Feniksa trafi do kin 27 lipca.

megafon.pl

!http://gfx1.fdb.pl/rlw6ds(Kadr z filmu )!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

HeRr

ZA drogo… ;)

Elros

No, a to niespodzianka _:D _ a za ile bilety będą? :)

Proszę czekać…