COMIC-CON: Owacje na stojąco dla Luca Bessona 3

Ostatnimi laty Comic-Con było zdominowane przez telewizję i wielkie serialowe produkcje. Podobnie jest w tym roku, ale wciąż pozostaje kilka wielkich produkcji filmowych, które wywołują ogromne zainteresowanie. Luc Besson postanowił opowiedzieć nieco o swoim nowym projekcie Valerian and the City of a Thousand Planets. Fani byli tak zachwyceni, że zgotowali reżyserowi owacje na stojąco.

Podczas prezentacji na Comic-Con zostało zaprezentowane ponad siedem minut z nowego thrillera sci-fi, którego produkcja skończyła się zaledwie pięć tygodni temu. Materiał zawierał cztery sceny i chociaż efekty wizualne wciąż są niedokończone, tłum fanów oszalał. Pierwsza scena pokazywała Valeriana (Dane DeHaan) biegnącego przez korytarze statku kosmicznego pod przewodnictwem Laureline (Cara Delevingne), podającej informacje przez komunikator. Kiedy Valerian dociera do ślepego zaułka i aktywuje swój kostium, przechodzi przez ściany – w jednym ujęciu! Luc Besson ujawnił, że będzie ono dłuższe w skończonej wersji filmu (około 45 sekund). Oto co mówi Dane DeHaan:

To niewiarygodne. To drugi raz, kiedy widzę to nagranie i wygląda ono genialnie. Opisywałem Valeriana wcześniej jako kosmicznego ziomka. Myśli o sobie jak o najbardziej zdolnym żołnierzu we wszechświecie. Ma sporo szczęścia po swojej stronie, ale byłby nikim bez Laureline.

Kolejna scena pokazywała, jak Laureline jest prowadzona przez dwóch dużych mężczyzn, kiedy mówi im: "Nie uważacie, że powinniście mnie zakuć?". Po czym obezwładnia swoich porywaczy i ucieka. Opowieść rozgrywa się w futurystycznym świecie, gdzie istnieją tysiące obcych gatunków, ale Besson wspomniał na panelu, że widzowie zobaczą tylko wybrane 200. Podzielił się też swoimi przemyśleniami dotyczącymi wyboru aktorów.

Chciałem aktorów pasjonatów. Obawiałem się, że ktoś weźmie to jako pracę. Potrzebowałem mieć pewność, że będą częścią całości i dadzą z siebie wszystko. Że będą tutaj. Wtedy, musiałem się upewnić, że na pewno są utalentowani. Zrobiliśmy mnóstwo testów. Naciskałem na nich i naciskałem. Oni są naprawdę dobrzy.

Zaprezentowany materiał zawierał również scenę z klubu nocnego, gdzie pojawiają się Ethan Hawke i piosenkarka/aktorka Rihanna, która gra tajemniczą postać w tym thrillerze. Dane DeHaan ujawnił podczas panelu, że nawet on nie wie, kogo gra piosenkarka.

Ludzie ciągle mnie pytają, kogo ona gra w filmie. Naprawdę tego nie wiem. Część z Rihanną jest zwariowana. Jest fantastyczna. Pracowałem z nią przez dwa tygodnie nagrywanie. Kiedy mówiłem ludziom, co będę robił na zdjęciach, ich szczęki opadały ze zdziwienia i byli bardzo zazdrośni.

Historia skupia się wokół Valerian i Laureline, którzy wyruszają na misję do zapierającego dech w piersiach miasta Alpha. To ogromna metropolia, w której żyją gatunku z całej galaktyki. Alpha ma 17 milionów mieszkańców, jednoczy ich talent, technologię i zasoby dla dobra wszystkich. Jedna nie wszyscy w mieście są zaangażowani w czynienie dobra: niewidoczne siły wciąż działają, narażając własną rasę na ogromne niebezpieczeństwo.

Luc Besson wyreżyserował ten film na podstawie własnego scenariusza, będącego adaptacją serii komiksów Pierra Christina i Jean-Claude Mezieresa.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

dragoon1984 2016-07-22

Rihanna pewnie gra drewniany stół.

Proszę czekać…