Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Sierpniowe premiery na platformie Netflix 0

Netflix zaprezentował listę serialowych i filmowych premier. Poniżej znajdziecie zestawienie z tytułami, które będą od sierpnia dostępne w polskiej wersji platformy.

fot. materiały prasowe

The Get Down

The Get Down opowiada historię Nowego Jorku lat siedemdziesiątych, w momencie kiedy królujące na parkiecie disco ustępuje powoli hiphopowi i punkowi, a ulice miasta pogrążone są w biedzie i wojnach gangów. Ameryka co chwilę wstrząsana jest głośnymi morderstwami seryjnych zabójców czy guru morderczych sekt, a strach przed nieznanym spowodowany kryzysem na rynku ropy czy postępującym terroryzmem zaczął ogarniać całe społeczeństwo. Miasto jest tłem historii czarnoskórych nastolatków z południowego Bronksu, którzy nie mają niczego oprócz siebie nawzajem, talentu do układania słów, tańca i tworzenia graffiti. Serial pokazuje kultowe miejsca artystycznego SoHo, z klubami CBGBs czy Studio 54 w kontraście do nowo powstałych szklanych wież World Trade Center. Pełen muzyki serial pokazuje rozwój muzyki przez pryzmat kariery poszczególnych bohaterów, którzy zmienią historię miasta na zawsze.

W serialu pojawią się m.in Jaden Smith (Dzień w którym zatrzymała się Ziemia), Shameik Moore (Dope), Giancarlo Esposito (Breaking Bad) i Jimmy Smits (Sons of Anarchy). Z kolei narratorem serialu jest Nas, raper i producent, którego album z 1994 roku Illmatic stał się jednym z najważniejszych w historii hip hopu. Niezliczone nagrania innych artystów (np. Puff Daddy’ego, Lauryn Hill), z jego udziałem stawały się światowymi hitami. Oprócz Nasa w serialu wykorzystano wiedzę „ojców założycieli” hip hopu, którzy byli konsultantami scenarzysty czy szkolili obsadę z tego, jak poprawnie trzymać mikrofon podczas rapowania. W serialu pojawią się również postaci będące ich alter ego – zobaczymy m.in. nawiązania do biografii Grandmaster Flasha, Kool Herca, Rahiema i Kurtisa Blowa. Premiera 12 sierpnia 2016.

Beat Bugs

W Beat Bugs wykorzystano ponad 50 utworów z katalogu Sony/ATV Music „Northern Songs” w wykonaniu owadów, w które gościnnie wcielają się światowe gwiazdy muzyki. Pomysłodawcą animacji jest australijski reżyser i producent Josh Wakely.

W każdym odcinku będzie można zobaczyć pełne optymizmu, wypełnione muzyką historie, przedstawione za pomocą pięciu niedających się nie lubić owadzich bohaterów, którzy mają skłonność do pakowania się w tarapaty. Każdy z przyjaciół ma charakterystyczne dla siebie cechy i osobowość, a razem tworzą zgraną paczkę, dla której miejski ogród jest całym wszechświatem.

Wśród piosenek ilustrujących historie z odcinków usłyszeć można m.in.: Help!, All You Need Is Love, Come Together, Penny Lane, Yellow Submarine, Lucy In the Sky with Diamonds, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band oraz Magical Mystery Tour.
Premiera 3 sierpnia 2016.

21

Szukając środków na pokrycie czesnego Ben Campbell (Jim Sturgess) trafia w sam środek grupy planującej rozbić bank w najlepszych kasynach w stolicy hazardu. Z pomocą genialnego profesora statystyki (Kevin Spacey), fałszywych dokumentów tożsamości, wysokiego IQ i inteligentnego planu gry, Ben wraz z przyjaciółmi łamią dobrą passę tutejszych kasyn. Teraz wystarczy wyrównać rachunki, nie zwracać na siebie uwagi i być zawsze o jeden krok przed właścicielami kasyn i podejrzliwymi krupierami, w przeciwnym wypadku wszyscy znajdą się w olbrzymich tarapatach. Premiera 1 sierpnia.

The Big Short

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które stały się zarzewiem ogólnoświatowego kryzysu 2007-2010. Zadziwiające, jak zaledwie kilku mężczyzn – poprzez spekulacje, malwersacje, balansowanie na granicy prawa – doprowadziło do gigantycznej zapaści gospodarczo-ekonomicznej właściwie w każdym zakątku globu. Sensacyjne kulisy wydarzeń, które wpłynęły na każdego z nas. Premiera 24 sierpnia.

XOXO

Największy festiwal EDM w Ameryce. Losy sześciu nieznajomych osób przetną się podczas tej frenetycznej i romantycznej nocy. Film Netflixa, premiera 26 sierpnia.

Słodkie kłamstewka, sezon 7

Cztery przyjaciółki łączą siły, by rozwikłać tajemnicze zniknięcie swojej koleżanki, i zmierzyć się z nieznajomym wrogiem, który grozi ujawnieniem ich najmroczniejszych sekretów.

NETFLIX ORIGINAL DLA DZIECI

5 sierpnia 2016
Ever After High: Epic Winter: Sezon 5
Animowany
Straszne zaklęcie grozi Nad rodziną Crystal ciąży groźba strasznego zaklęcia. Snieżny Król wyczarował niekończącą się lodową burzę nad całą krainą. Crystal zwraca się do jedynych osób, które mogą zatrzymać zamieć: potężnych księżniczek Ever After High!

12 sierpnia 2016
Project Mc²: Sezon 2
Animowany
McKeyla, Adrienne, Bryden, i Camryn to cztery supermądre i utalentowane naukowo dziewczyny. Pewnego dnia dostają propozycję dołączenia do szpiegowskiej organizacji, NOV8.

17 sierpnia 2016
Puffin Rock: Sezon 2
Animowany
Puffin Rock przedstawia przygody Oony, jej małego brata Baby oraz ich rodziny i przyjaciół, żyjących na cudownej, dzikiej Islandzkiej wyspie.

19 sierpnia 2016
Bottersnikes and Gumbles: Sezon 1
Animowany
Trzech młodych Gumblesów bawią się i przeżywają niesamowite przygody, podczas których muszą unikać swoich gburowatych sasiadów, Bottersników. Celem tych ostatnich jest załapanie Gumblesów i zapakowanie ich do puszek. Serial powstał na bazie popularnych książek.

26 sierpnia 2016
Glitter Force: Sezon 2
Animowany
Pięć nastoletnich dziewczyn odkrywa, że ich paczka to zespół legendarnych superbohaterów, znany jako Glitter Force. Ich misja? Obronić Ziemię przed atakami czarnych charakterów.

26 sierpnia 2016
Dawn of the Croods: Sezon 2
Animowany
Pierwszy człowiek. Pierwsze narzędzie. Pierwszy dom. Pierwsza nocna randka? Dla pierwszej rodziny, “pierwszy” odnosi się do wszystkiego!

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…