Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Twórca 'Sicario' zaprowadzi ich 'Aż do piekła' 2

Jeff Bridges, Ben Foster i Chris Pine zstępują Aż do piekła w thrillerze na podstawie scenariusza autora hitu Sicario. Jeden z najlepiej ocenianych filmów ostatnich lat pojawi się w polskich kinach już 19 sierpnia.

Ben Foster i Chris Pine w filmie Aż do piekła.

Wielokrotnie nagradzany reżyser David Mackenzie (Obłąkana miłość, Młody Adam) oraz Taylor Sheridan – autor scenariusza do hitu Sicario, przedstawiają jeden z najlepiej ocenianych filmów sensacyjnych ostatnich lat. Aż do piekła (100% pozytywnych recenzji w serwisie Rottentomatoes i średnia ocen 82/100 w Metacritic), to nowoczesne kino kryminalne, którego akcja rozgrywa się na zachodzie Teksasu – w miejscach, gdzie rządzą przemoc i bezprawie.

W gwiazdorskiej obsadzie filmu, znaleźli się, m.in. zdobywca Oscara – Jeff Bridges (Iron Man, Prawdziwe męstwo), Chris Pine (Star Trek, Niepowstrzymany) oraz Ben Foster (3:10 do Yumy, Warcraft: Początek). Muzykę do produkcji napisali członkowie grupy Nick Cave and the Bad Seeds – Nick Cave i Warren Ellis. Światowa premiera Aż do piekła odbyła się w ramach 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film spotkał się z doskonałym przyjęciem.

Jeff Bridges jako Marcus w Aż do piekła, fot. Lorey Sebastian.

Zniewalający film! Najlepsza rola Bridgesa od czasu Prawdziwego męstwa Coenów.

Hollywood Reporter

Porażająco dobry!

Variety

Doskonały thriller.

Daily Telegraph

Prawdziwy klejnot w swoim gatunku.

CineVue

Oszałamiający spektakl.

Guardian

Niezapomniane wrażenia.

Indiewire

Świetny scenariusz. Jeff Bridges wreszcie otrzymał rolę na miarę swojego talentu.

Village Voice

Dwaj bracia – Toby (Chris Pine) – zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner (Ben Foster), były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się, jednak sprawy szybko wymykają się spod kontroli. W pościg za braćmi wyrusza Marcus (Jeff Bridges), nieustępliwy Strażnik Teksasu, szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Mimo policyjnej obławy, Toby i Tanner, skuszeni wizją szybkiego zysku, decydują się na kolejny wielki skok. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

Aż do piekła w polskich kinach od 19 sierpnia 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…