Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Poznaj wroga Aquamana 1

Poznaliśmy z kim zmierzy się król Atlantydy – Aquaman – w solowym filmie opowiadającym o jego przygodach. W superbohatera i członka drużyny Liga Sprawiedliwości wcieli się Jason Momoa, który zadebiutował w tej roli epizodycznym udziałem w Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

fot. materiały prasowe

Aquaman będzie miał pełne ręce roboty, gdyż jego nemezis został Black Manta – postać, która zadebiutowała na kartach komiksów już w 1967 roku. Postać miała już kilka wcieleń w historiach obrazkowych, a ta najnowsza, prezentowana na stronach "The New 52", to zabójca chowający urazę do króla mórz za śmierć jego ojca. Faktycznie Aquaman przypadkowo zabił jego ojca poszukując zemsty za morderstwo, którego dopuścił się właśnie Black Manta.

Najbliższy film z udziałem Jasona Momoa to Justice League, który zadebiutuje w kinach 16 listopada przyszłego roku. W solowym filmie ujrzymy również Amber Heard w roli Mery, ukochanej Aquamana. Za reżyserię filmu odpowie James Wan. Na starcie bohatera z Black Mantą przyjdzie nam poczekać do lipca 2018 roku.

Aquaman kontra Black Manta (fot. DC)

Źrodło: The Wrap

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Rob 2016-08-11

Hmm po trailerze do Ligi Sprawiedliwości byłem pewny, iż pierwszym wrogiem Aquamena będzie "Alkoholizm" :D

Proszę czekać…