Eurowizja na ekranach kin 0

Scenarzysta Dan Mazer i producent Damian Jones postanowili nakręcić komedię o Konkursie Piosenki Eurowizji.

Od ponad pięćdziesięciu lat konkurs ściąga przed telewizory rekordową liczbę widzów. Z roku na rok coraz bardziej kiczowate i absurdalne, prezentujące coraz niższy poziom artystyczny, wydarzenie nie traci na popularności. Choć w przeszłości Konkurs Eurowizji pomógł wylansować gwiazdy takie, jak Abba czy Celine Dion, najczęściej pamięć o jego zwycięzcach szybko przemija. Nikomu nie przeszkadza, że głosowania poszczególnych Państw są przewidywalne, conajmniej tak, jak ostatnia kolejka polskiej Ekstraklasy. Osoby, które biorą udział bardzo często miałby szansę trafić do zespołu kosmitów popularnego Idola.

Michał Wiśniewski podczas konkursu Eurowizji / fotosik.plMichał Wiśniewski podczas konkursu Eurowizji / fotosik.pl

Finał tegorocznej, 52. edycji odbył się 12 maja 2007 roku w Hartwall Areena w stolicy Finlandii. Wszystko dzięki grupie Lordi, która wygrała rok temu. Wcześniej odbyły się półfinały z udziałem 28 państw. Reprezentujący Polskę duet The Jet Set niestety zakończył wtedy swój udział. W historii polskiego udziału w Eurowizji największy sukces odnieśliśmy w naszym debiucie. Wtedy Edyta Górniak wyśpiewała dla nas drugie miejsce. Później było już tylko gorzej. Reprezentowali nas najpopularniejsi polscy wykonawcy. Najlepiej z nich wypadł Michał Wiśniewski, co chyba jasno pokazuje w którym kierunku zmierza Eurowizja.

W tym roku rewelacją była Ukraina. Andrij Mychajłowycz Danyłko, znany również jako Verka Serduchka, drag queen zajęła/ął drugie miejsce. Na Ukrainie były protesty, bo nie wszystkim sie podobało, że facet przebrany za kobietę reprezentuje ich kraj. Przeciwko artyście wypowiadali się nawet członkowie parlamentu z partii nacjonalistycznych. Z Eurowizji zrobił się kabaret, ale nie można jej odmówić, że nadal budzi spore emocje.

Dan Mazer, autor scenariusza do zeszłorocznego przeboju Borat oraz filmu Ali G – tym razem będzie wyśmiewał fascynacje europejczyków, co jest zapowiedzią dobrej zabawy. Damian Jones jest producentem angielskiego obrazuMęska historia. Film trafi na polskie ekrany 19 października 2007 roku.

Czy znajdzie się w filmie miejsce dla Verki i naszego Michała Wiśniewskiego przekonamy się wkrótce. Na razie można się zastanawiać, czy dobra byłaby z nich para? Czy Ania Wiśniewska z domu Świątczak mogłaby mieć nową rywalkę? W filmach Dana Mazera wszystko jest możliwe!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

ajsmen91

Eurowizję w tym roku wygrała Serbia, Verka z Ukrainy była druga.
Czy znajdzie się w filmie miejsce dla Verki i naszego Michała Wiśniewskiego przekonamy się wkrótce. Na razie można się zastanawiać, czy dobra byłaby z nich para?
Verkę i Michała Wiśniewskiego (jako Renię Pączkowską) można było zobaczyć razem, gdyż nagrali wspólnie płytę "1…2…3… Próba mikrofonu".

Pozdrawiam

Ronaldinho

Wiśniewski? :D

jedno pytanie :) kto zagra Michała Wiśniewskiego ;)

a) Marcin Mroczek
b) Rafał Mroczek
c) Adam Mroczek
d) Maciej Zakościelny
e) Krzysztof Kowalewski
f) Agnieszka Frytka Frykowska

????

Proszę czekać…