Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Marvel's Luke Cage - nowy superbohater Netfliksa 1

Luke Cage (Mike Colter) zostaje skazany na podstawie fałszywych oskarżeń i trafia do więzienia. Tam zgłasza się na ochotnika do badań nad regeneracją ludzkiego ciała. Jeden ze strażników więziennych, chcąc zabić Cage’a, sabotuje eksperyment. Okazuje się, że Luke nie tylko nie umiera, ale zyskuję nadludzką siłę i niezniszczalną skórę. Od razu wykorzystuje swoje nowe zdolności do wydostania się z więzienia i wraca jako uciekinier do Nowego Jorku, licząc, że będzie mógł tam rozpocząć nowe życie.

fot. materiały prasowe

Luke Cage to postać, która ukrywa swoje niezwykłe umiejętności i stara się wieść zwykłe życie. Za dnia pracuje w zakładzie fryzjerskim, a w nocy jako kucharz w klubie. Jest zupełnym przeciwieństwem etosu bohatera, który znamy. Cage nie chce zwracać na siebie niczyjej uwagi. Jednak w rzeczywistości im bardziej stara się ukryć niezniszczalną skórę i nadzwyczajna siłę, tym bardziej los mu w tym przeszkadza. Cechą charakterystyczną dla postaci Marvela jest to, że posiadanie nadzwyczajnych umiejętności nie znaczy, że życie staje się lepsze. Nadchodzi moment kiedy Luke Cage musi podjąć decyzję o tym czy skonfrontuje się z przeszłością i podejmie walkę o swoje miasto.

Luke Cage to pierwszy czarnoskóry superbohater w historii Marvela. Wprowadza nas w świat Harlemu lat 90., pokazując codzienne zmagania z prawem afroamerykańskiej społeczności. Dlaczego nie chce wyjść z cienia i stać się prawdziwym superbohaterem? Cage jest niezniszczalny i żyje w miejscu, gdzie ludzie bez wahania wzajemnie się zabijają. To sprawia, że jego nadprzyrodzone zdolności mogą nieść za sobą konsekwencje, których nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Muzyka to bardzo ważny element opowieści o Nowym Jorku. Poznajemy prawdziwą erę hip-hopu lat 90., którego brzmienie wyraża różnego rodzaju emocje i wpływa na odbiorcę. Dodanie do tego orkiestry symfonicznej tworzy zupełnie nowe, oryginalne połączenie. Kompozycją zajęli się: Ali Shaheed Muhammad, jeden z założycieli hip-hopowego trio lat 90. A Tribe Called Quest, a także kompozytor Adrian Young.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Redox 2016-08-26

Dobrze wprowadzili tą postać w "Jessice Jones". Na pewno sprawdzę jego solowy serial.

Proszę czekać…