Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

Duncan Jones na temat sequela Warcrafta 1

Warcraft: Początek miał być szansą na odkupienie ekranizacji gier komputerowych, ale okazał się tworem kontrowersyjnym. Jedni go pokochali, inni znienawidzili, a sam film zaliczył katastrofalny start w USA.

Nie znaczy to jednak, że nie otrzymamy kontynuacji filmu. Bądź co bądź, film zarobił bardzo dużo pieniędzy na rynku Chińskim, oraz w Europie, zarabiając łącznie 433,5 miliona dolarów.

Na temat potencjalnego sequela, wypowiedział się reżyser filmu, Duncan Jones. W wywiadzie z Thrillist stwierdził:

Jeśli będziemy mogli zrobić kolejny film w universum Warcrafta, myślę, że odwaliliśmy kawał dobrej roboty, próbując przedstawić widzom to universum. Chciałbym móc dalej działać, opierając się na 3,5 latach ciężkiej pracy, i mieć przy tym trochę zabawy. Więc, kto wie? Może po prostu jestem masochistą…

Jones wypowiedział się także na temat wersji reżyserskiej filmu.

Mnóstwo osób mnie pyta, kiedy ukaże się wersja reżyserska? Odpowiedź brzmi, nigdy. Kiedy mamy film, taki jak ten, pełen efektów specjalnych, każda usunięta scena, po prostu znika z egzystencji, a znika dlatego bo dane efekty specjalne nigdy nie są zrobione. Niektóre z tych scen, nawet nie są na tym etapie! Podczas prac nad filmem, przez taki długi okres czasu, pewne zmiany są wprowadzane do filmu, na bieżąco. Pewne rzeczy znikają ze scenariusza, zanim przejdziemy na plan. Więc wersja reżyserska nigdy się nie pojawi. Ona jest tylko w mojej głowie.

Warcraft: Początek będzie miał premierę na DVD już 13 września, zaś 27 września, film pojawi się w sieciach VoD.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Animek84 2016-08-31

Szkoda liczyłem na wersje reżyserką, ale z drugiej strony jakby to miało być extra 5 min (jak ma 90 procent tych wersji reżyserskich filmów, które wychodzą na dvd) to może i lepiej że nie będzie.

Proszę czekać…