Serial The Dark Tower wciąż w planach 0

W przyszłym roku fani Stephena Kinga w końcu będą mogli zobaczyć niesamowity świat z The Dark Tower na dużym ekranie. Do kin wejdzie pierwszy film z planowanej trylogii (17 lutego 2017 roku).

Seria była początkowo planowana jako filmowa trylogia z serialem telewizyjnym pomiędzy poszczególnymi częściami. Zdaje się, że ten plan wciąż funkcjonuje i jest rozwijany. Okazuje się, że zajęli się nim producenci Ron Howard i Brian Grazer.

Ron Howard i jego partner z Imagine Entertainment, Brian Grazer przedstawili pomysł adaptacji Universal Pictures. Studio pokazało zielone światło dla filmowej trylogii oraz serialowi NBC, który będzie wyświetlany pomiędzy kolejnymi filmami. Universal ostatecznie porzucił ten projekt, ale Sony Pictures się nim zainteresował. Związano się z Media Rights Capital, aby sfinansować produkcję zarówno filmu, jak i seriali. Niedawno Ron Howard potwierdził, że prace nad adaptacją wciąż trwają.

Rozwijamy część telewizyjną. Nie wiemy, na jakiej platformie się pojawi, ale rozwijamy zawartość w nadziei na więcej filmów, które pokażą rozmach opowieści i bohaterów.

Ostatnio zostało potwierdzone, że The Dark Tower nie będzie dokładną adaptacją. Reżyser Nikolaj Arcel wyjaśnił, że ten projekt tak naprawdę jest sequelem i będzie wstępem do nowej opowieści. Jeden z aktorów, Idris Elba, zdradził, że jego bohater jest w pewien sposób "zagubiony", kiedy widzimy go po raz pierwszy w filmie. Zgubił on poczucie sensu i celu jako obrońca.

Scenariusz adaptowany filmu napisali Akiva Goldsman i Jeff Pinkner, a rezyserią zajmie się Nikolaj Arcel.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Redox

Nawet logiczne, jeśli "The Dark Tower" w wersji kinowej nie ma trzymać się tak blisko książki.

Proszę czekać…