Czy twórcy Timeless ukradli pomysł na serial?

fot. materiały prasowe

Onza Entertainment, producent hiszpańskiego "El Ministerio del Tiempo" jest zdania, że twórcy Timeless ukradli pomysł na serial. Firma złożyła już stosowny pozew do sądu, w którym oskarża Erica Kripke’ego, Shawna Ryana, Sony Pictures Television oraz NBC Universal.

Według Onza Partners ich produkcja w dużej mierze przypomina najnowszą propozycję stacji NBC. W obu przypadkach mamy historię małych grup naukowców, którzy podróżują w czasie, aby zmienić przeszłość i zagwarantować bezpieczeństwo ludziom w przyszłości. Samo oskarżenie wydaje się być nieco zabawne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że znaczna część produkcji o podróżach w czasie właśnie o tym jest!

Onza Entertainment uważa, że w 2015 roku przekazana została przedstawicielom Gersh Talent Agenc płyta DVD z "El Ministerio del Tiempo", dzięki której Ben Edlund oraz Eric Kripke byliby zainteresowani stworzeniem amerykańskiej wersji. Sony, które współpracuje z Gersh zaproponowało umowę na adaptację hiszpańskiego oryginału. Kiedy jednak okazało się, że NBC pracuje nad nowym projektem o podróżach w czasie, Sony Pictures Television zerwało negocjacje.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć zapowiedzi serialu Timeless, to możecie obejrzeć go poniżej.

Źrodło: ComingSoon


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)