Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zaćma Ryszarda Bugajskiego z nową datą premiery 0

Zaćma Ryszarda Bugajskiego z nową datą premiery. Film z wielkimi rolami Marii Mamony i Janusza Gajosa w kinach od 25 listopada 2016 roku.

fot. materiały prasowe

Zaćma – najnowsze dzieło twórcy wielokrotnie nagradzanych produkcji: Przesłuchanie i Układ zamknięty opowiada o prawdziwej postaci pułkownik Julii Brystygierowej, znanej jako "Krwawa Luna". W sadystyczną funkcjonariuszkę UB, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski, wcieliła się Maria Mamona (Układ zamknięty). Obok niej w filmie zobaczymy m.in. Janusza Gajosa – zdobywcę nagrody dla Najlepszego Aktora na 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, Małgorzatę Zajączkowską, Marka Kalitę, Bartosza Porczyka, Sławomira Orzechowskiego i Kazimierza Kaczora. Nominowana do gdyńskich Złotych Lwów "Zaćma" wejdzie do kin 25 listopada 2016 roku.

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana "Krwawą Luną", to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita**). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…