http://vimeo.com/mironkundzicz

Będzie remake Parszywej dwunastki 1

Reżyser i scenarzysta Zak Penn, pracuje teraz nad poprawkami scenariusza remake'u dramatu wojennego Parszywa dwunastka z 1967 roku.

Produkuje Joel Silver (Matrix Reaktywacja) dla Warner Bros.

Kadr z filmu Parszywa dwunastka 1967Kadr z filmu Parszywa dwunastka 1967

Główne role w oryginale zagrali Lee Marvin (Człowiek, który zabił Liberty Valance'a), Charles Bronson (Pewnego razu na Dzikim Zachodzie), John Cassavetes (Zagubiony transport), Telly Savalas (W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości) czy Donald Sutherland (Złoto dla zuchwałych). Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej w Anglii. Major Reisman otrzymuje zlecenie wybrania, a następnie przeszkolenia dwunastu ludzi z pośród więźniów i dezerterów. Mają oni za zadanie wykonać specjalną misję we Francji. Szanse, że przeżyją są minimalne, ale tym, którym się to uda zapewniona będzie wolność po powrocie do kraju.

Wcześniej nad scenariuszem pracowali Scott Rosenberg (Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym), Andre Nemec (Agentka o stu twarzach) i Josh Appelbaum (Gliniarze bez odznak).

Oryginał był nominowany do Oscara w kategorii Najlepsze Efekty Specjalne, Najlepszy Dźwięk i Najlepszy Montaż. Zdobył statuetkę w pierwszej kategorii. Poza tym zdobył Eddie Award, Golden Laurel czy Gold Medal Award. W USA film zarobił ponad 45 milionów dolarów.

Zak Penn urodził się w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie scenariusze do filmów X-Men: Ostatni bastion, Elektra, Suspect Zero, Za linią wroga czy X-Men 2. Wyreżyserował obraz Incydent w Loch Ness. Zdobył New American Cinema Award.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

skunksior

kiepsko to widze…….orginal to moj ulubiony film….ciekawe kto zastapi majora Raismana,Pinkeya,Franco,Mardoca….niektore filmy to powinni zostawic w spokoju

Proszę czekać…