Rowling potwierdza - będzie pięć filmów!

Harry Potter i nigdy niekończąca się franczyza? Wygląda na to, że tak. J.K. Rowling, autorka kultowej serii powieści dla dzieci i młodzieży potwierdziła, że spin-off o przygodach małego czarodzieja – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć nie będzie początkiem trylogii, a cyklu składającego się z pięciu części!

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć od początku zapowiadane było jako trylogia. Pierwsza część wejdzie do kin w przyszłym miesiącu. Deklaracja Rowling jasno sugeruje, że ona i Warner Bros. Pictures mają jednak zdecydowanie więcej pomysłów na historię osadzoną w magicznym świecie.

Zawsze wiedzieliśmy, że będzie więcej niż jeden film – od samego początku – więc założyliśmy, że za punkt wyjściowy posłuży trylogia, ponieważ tak jak mówię, wiedzieliśmy że nie skończy się na jednym filmie. Teraz jednak mamy kompletną fabułę i jestem pewna, że powstanie pięć filmów.

zadeklarowała pisarka i autorka scenariusza

Te słowa potwierdziła także na swoim Twitterze, gdzie napisała, że powstanie pięć filmów.

Oczywiście teraz należy zadać sobie pytanie – czy Rowling i Warner Bros. Pictures naprawdę mają pomysłów na pięć produkcji czy może oczami wyobraźni widzą już wielki tłumy przed kinowymi kasami? Pewne jest jedno – premiera widowiska fantasy, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć już 11 listopada. W Polsce film będzie można oglądać tydzień później.

Źrodło: The Verge


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)