Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rowling potwierdza - będzie pięć filmów! 0

Harry Potter i nigdy niekończąca się franczyza? Wygląda na to, że tak. J.K. Rowling, autorka kultowej serii powieści dla dzieci i młodzieży potwierdziła, że spin-off o przygodach małego czarodzieja – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć nie będzie początkiem trylogii, a cyklu składającego się z pięciu części!

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć od początku zapowiadane było jako trylogia. Pierwsza część wejdzie do kin w przyszłym miesiącu. Deklaracja Rowling jasno sugeruje, że ona i Warner Bros. Pictures mają jednak zdecydowanie więcej pomysłów na historię osadzoną w magicznym świecie.

Zawsze wiedzieliśmy, że będzie więcej niż jeden film – od samego początku – więc założyliśmy, że za punkt wyjściowy posłuży trylogia, ponieważ tak jak mówię, wiedzieliśmy że nie skończy się na jednym filmie. Teraz jednak mamy kompletną fabułę i jestem pewna, że powstanie pięć filmów.

zadeklarowała pisarka i autorka scenariusza

Te słowa potwierdziła także na swoim Twitterze, gdzie napisała, że powstanie pięć filmów.

Oczywiście teraz należy zadać sobie pytanie – czy Rowling i Warner Bros. Pictures naprawdę mają pomysłów na pięć produkcji czy może oczami wyobraźni widzą już wielki tłumy przed kinowymi kasami? Pewne jest jedno – premiera widowiska fantasy, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć już 11 listopada. W Polsce film będzie można oglądać tydzień później.

Źrodło: The Verge

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Bluejohn_26 2016-10-14

Jeszcze nawet pierwsza cześć nie weszła do kin, a kolejne zaczynają się mnożyć. Z ogłaszaniem takich newsów powinni się wstrzymać do premiery jedynki, bo jeśli ta okaże się finansową klapą, to nawet trylogii nie będzie.

Movieman Bluejohn_26 2016-10-14

@Bluejohn_26 tym bardziej, że ciężko uwierzyć, że jest to materiał na pięć filmów. Ja sam nie wyobrażam sobie, że mogłaby powstać z tego trylogia, a on to jeszcze powiększają. Zdecydowanie ciekawszym spin-offem wydawałoby się życie młodego Dumbledore’a – i tutaj mają już materiał na spokojnie pięć filmów ;)

Wafel88 Bluejohn_26 2016-10-14

@Bluejohn_26 zgadzam się w połowie z tobą. Już liczą zyski ponieważ HP udał się i teraz cała ta zgraja ludzi dla których każda część to 10/10 pójdzie na ten film i na przyszłe części. Uważam, że pierwsza część będzie miała olbrzymi zysk.

Bluejohn_26 Wafel88 2016-10-14

@Wafel88 Rzecz w tym, że tam dysponowano dużym zapleczem książkowym oraz liczną rzeszą fanów literackiego oryginału, a to niestety nie jest kolejny film o Harrym Potterze, a jedynie historia osadzona w tym samym świecie. Zainteresowanie może, ale wcale nie musi mieć przełożenia na "Fantastyczne zwierzęta". Jeśli aktorstwo będzie drewniane, a recenzje kiepskie, to jest bardzo możliwe, że kolejne części pozostaną tylko w planach.
Mnożenie filmów już odbiło się czkawką twórcom Niezgodnej, którzy mają teraz problem z finałem serii. Dlatego myślę, że tego typu deklaracjami nie powinno się tak śpieszyć.

Proszę czekać…