Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Uwe Boll kończy karierę reżyserską 3

Uwe Boll – twórca takich filmowych rarytasów jak BloodRayne, Dungeon Siege: W imię króla czy Alone in the Dark: Wyspa cienia kończy reżyserską karierę! Filmowiec znany był przede wszystkim z tworzenia ekranizacji gier komputerowych. Niestety większość z nich była fatalnymi tworami, które były istną pożywką dla krwiożerczych krytyków.

fot. materiały prasowe

Niemiecki twórca jest uważany za jednego z najgorszych reżyserów na świecie. Jego produkcje to istny synonim tandety i filmowej chałtury. Na szczęście Uwe Boll poszedł po rozum do głowy i w wywiadzie udzielonemu Metro News wyznał, iż tegoroczny "Rampage: President Down" będzie jego ostatnim dziełem.

Co ciekawe niemiecki reżyser nie kończy kariery filmowca dlatego, że uważa siebie za słabego twórcę. Jest tak z powodu nieopłacalności swoich projektów, które przynoszą mu więcej strat, aniżeli zysków.

Rynek jest martwy. Nie możesz zarobić na robieniu filmów, ponieważ rynek DVD i Blu-ray zaliczył 80-procentowy spadek wpływów na całym świecie w przeciągu trzech ostatnich lat. I to jest ten powód. Po prostu mnie na to nie stać.

stwierdził Niemiec

A Wy co sądzicie o twórczości Uwe Bolla? Jesteście filmowymi masochistami i sięgacie po jego filmowe propozycje czy jednak cieszycie się, że wreszcie nie będzie wyrzucał pieniędzy w błoto?

Źrodło: Indiewire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Bluejohn_26 2016-10-27

I tak pewnie nie wysiedzi długo na tej emeryturze. Za jakiś czas dojdzie do wniosku, że świat nie może stracić tak wspaniałego artysty jak on sam i wróci z nowym "dziełem". Jeśli o mnie chodzi to widziałem kilka jego filmów m.in: Dungeon Siege: W imię króla i Alone in the Dark: Wyspa cienia i były kompletną stratą czasu. Cieszy mnie też fakt, że nie zrealizował swojej wersji Wiedźmina – swego czasu było dość głośno o tym, że zabiera się za ten projekt.

Czechu 2016-10-28

No w końcu:)

Redox 2016-10-27

Nikt nie będzie raczej po nim płakał.

Movieman Redox 2016-10-27

@Redox Mnie rozwala ton i sposób w jaki on się wypowiada. Gość ma ego wywindowane niesamowicie wysoko, ale niestety nie idzie za tym jakość jego filmów. Ostatnio stwierdził, że Jason Bourne to też filmowe g*wno, ale nikt nie zwróci na to uwagi i wolą czepiać się jego twórczości. Gość ma ewidentnie nierówno pod kopułą :)

Corn1408 Movieman 2016-10-28

@Movieman Heh, noo… To człowiek, który chciał się bić na ringu bokserskim ze swoimi krytykami :D

Proszę czekać…