The Simpsons w 2-D! 0

Mały króliczek skacze przez łączkę i nagle przestaje oddychać. To tylko nowy film w 2-D!

19 kwietnia tego roku serial The Simpsons obchodził swoje dwudzieste urodziny – Gazeta Wyborcza nazwała go Rysunkowym lustrem Ameryki. Kiedyś był tylko przerywnikiem w rozrywkowym show. Po trzech sezonach opowieści ze Springfield zdobył taką popularność, że powstał serial złożony z półgodzinnych odcinków.

Szybko zyskała niemal kultowy status i najlepszy czas antenowy. Był odpowiedzią na misia Yogi, psa Huckleberry, czy produkowanego przez Warnera królika Bugsa. Nie do końca normalna rodzinka Simpsonów urzekała prostotą i poczuciem humoru. Dodatkowo pod płaszczykiem rozrywki starała się mówić o rzeczach poważnych.

Warto tutaj przytoczyć jeden z dialogów z serialu:
Hommer- Pamiętasz synu jak mówiłem tobie, że jeżeli bardzo się będziesz starał to możesz być we wszystkim najlepszy?
Bart – Tak tato.
Hommer – Teraz kiedy jesteś duży mogę tobie powiedzieś, że to nieprawda, zawsze znajdą się setki lepszych od Ciebie.

The Simpsons od samego początku chcieli być sobą i z nikim nie rywalizowali. Było wiele ładniejszych animacji, ale tutaj nie było to najważniejsze. Wprowadzili nową estetykę. Dzięki nim później zaistniały takie produkcję jak Beavis i Butt-head i South Park.

20 maja telewizja FOX pokazała ostatni odcinek 18-go sezonu. Nowe odcinki jesienią i zobaczymy conajmniej jeszcze dwa sezony. W Polsce serial możemy oglądać w stacji Canal Plus i 16 lipca o 20.10 będzie 16 odcinek 18-go sezonu.

Nowy plakat do filmu Simpsonowie 2007Nowy plakat do filmu Simpsonowie 2007

Światowa premiera The Simpsons Movie, czyli wersji kinowej już 25-go lipca w jednym z amerykańskich miast o nazwie Springfield. W Polsce tydzień później. 11-go sierpnia jak podaj serwis thesimpsons.pl odbędzie się drugi zlot fanów serialu. Na pewno każdy kto postanowi się wybrać będzie mógł wymienić uwagi na temat wersji kinowej, ale również znawców 18 sezonów The Simpsons pewnie nie braknie. Na forum wymienionej strony możecie także już teraz podyskutować do kogo z serialu jesteście najbardziej podobni.

Warto dodać, że do naszych kin wejdą dwie wersje, dlatego uwaga na dubbing, bo fanom serialu może on się nie spodobać. W polskiej wersji głosu użyczą m. in. :
Homer Simpson – Miłogost Reczek
Marge Simpson – Barbara Zielińska
Lisa Simpson – Dominika Kluźniak
Bart Simpson – Joanna Wizmur
Russ Cargil – Adam Ferency
Ned Flanders – Wojciech Paszkowski
Inuit Woman – Emilia Krakowska

Czy uda się Simpsonom podbić polską widownię przekonamy się wkrótce, ale na pewno łatwo nie będzie. Film bardzo odbiega od przyjętych ostatnio standardów animacji. Żyjemy w erze Shreka i jemu podobnych. Na masową widownie na pewno nie ma co liczyć. Masowa publiczność zawsze wolała formę nad treścią a tutaj zdecydowanie wygrywa treść.

23 nagrody Emmy, tytuł najlepszego serialu stulecia według magazynu „Time” i własna gwiazda w hollywoodzkiej Alei Gwiazd, to tylko część rekomendacji. W kinie można spodziewać się kolejnych odniesień do współczesnej popkultury i aluzji do świata polityki. Zanim film będzie w kiniach warto obejrzeć zwiastuny a już na początku sierpnia czeka nas prawdziwa uczta. 100 minut z rodziną Simpsonów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Timothy

ja też nie mogę się doczekać Simpsonów. tylko ta polska wersja… eh, cos czuję że nic z tego nie wypali

pietruch Timothy

Zawsze możesz iść na film w wersji oryginalnej z napisami – dystrybutor wprowadza do kin dwie wersje: dubbingowaną i z napisami.

Anita_Nowakowska

Jeden z filmów tego lata, który chce obejrzeć. Już czeka kiedy trafi do naszych kin :)

Proszę czekać…