Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

RANKING: Najlepsze seriale HBO 2

Stacja HBO wydała na świat wiele znakomitych produkcji. W tym zestawieniu znalazło się tylko dziesięć – jesteśmy jednak świadomi, że jest ich zdecydowanie więcej. Zapoznajcie się z naszą propozycją, a następnie podzielcie się w komentarzu swoimi propozycjami najlepszych serialu stworzonych przez HBO.

Strona 1 z 2

MIEJSCE 10: RZYM

Wspólny projekt HBO oraz BBC, który zdaje egzamin na wielu płaszczyznach telewizyjnego rzemiosła. Produkcja osadzona w czasach upadku republiki i narodzin Cesarstwa Rzymskiego, to nie tylko udana próba pokazania działania ówczesnych elit rządzących i problemów politycznych oraz religijnych z jakimi musiano się mierzyć, ale także zaprezentowanie zdeprawowania moralnego i brutalności, jakiej dopuszczali się mieszkańcy Wiecznego Miasta. Rzym zachwyca również w warstwie estetycznej. Jest to pierwsza produkcja telewizyjna, która miała tak potężny budżet i to naprawdę widać. Szczegółowo wykonane kostiumy i scenografie robią wrażenie, przez co twórcy jeszcze lepiej oddają realia tamtych czasów.

MIEJSCE 9: MOGŁO BYĆ GORZEJ

Niestety serial, który w naszym kraju jest mało znany, a szkoda. Jedna z najlepszych komediowych propozycji stacji HBO. Jeśli jesteście fanami humoru wulgarnego, opartego o stereotypy i rasizm, niekiedy wręcz przekraczającego granicę dobrego smaku, to po prostu musicie się zapoznać tym tytułem. Pod kołderką słownej brutalności głównego bohatera kryje się jednak historia o smutnym człowieku, który podobnie jak każdy z nas poszukuje dla siebie miejsca na tym świecie. Całość jest okraszona znakomitymi kreacjami aktorskimi. Danny McBride jest absolutnie boski w swojej roli, jednak cichym królem Mogło być gorzej jest Steve Little.

MIEJSCE 8: GRA O TRON

Z sezonu na sezon mam wrażenie, że Gra o tron traci sporo uroku. Świat przedstawiony w serialu wydaje się być coraz mniej spójny, a zakochania poszczególnych bohaterów są pozbawione logiki. Nie mniej jednak jest to rozrywkowy rollercoaster, który nie ma najmniejszego problemu z przyciąganiem mnie przed ekran telewizora. Zachwycające telewizyjne widowisko, które robi wrażenie swoim rozmachem – i to nie tylko pod względem realizacyjnym, ale także fabularnym. I chociaż twórcom nie zawsze udaje się dopasować wszystkie klocki, to i tak należy się im szacunek za to co zrobili z tym ogromnym materiałem.

MIEJSCE 7: ZAKAZANE IMPERIUM

Kolejna – i nie ostatnia w tym zestawieniu – produkcja, w której HBO serwuje nam podróż wehikułem czasu. Tym razem do lat dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy to na amerykańskiej ziemi panowała prohibicja. Był to okres, w którym gangsterzy dorabiali sobie na handlu nielegalnymi trunkami, a politycy przymykali na to oko. Serial od Martina Scorsese to piekielnie dobra rzecz, która została okraszona potężnym klimatem, odpowiednią dawką brutalności i plejadą niesamowitych bohaterów z krwi i kości. Fani dobrych seriali, a przede wszystkim gangsterskich opowieści muszą to obejrzeć

MIEJSCE 6: FIGURANTKA

Gdzieś kiedyś usłyszałem, ze ten serial ma zdecydowanie więcej wspólnego z polityką niż House of Cards, które przez niektórych nazywa jest politycznym sci-fi. I coś w tym jest. W końcu polityka jest śmieszna, czyż nie? Podobnie uważają twórcy, którzy stworzyli jeden z najzabawniejszych i najbardziej inteligentnych seriali komediowych ostatnich kilku lat. Z wielką przyjemnością ogląda się polityczną rozgrywkę na wesoło, w której prym wiedzie bezbłędna w swojej roli Julia Louis-Dreyfus. Warto zapoznać się z tym tytułem chociażby dla niej.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

bizarre 2016-11-07

Muszę w końcu obejrzeć kiedyś te "Prawo ulicy", co widzę jakieś zestawienie, to jest w ścisłej czołówce.

Bluejohn_26 bizarre 2016-11-08

@bizarre Ja też :) Przymierzam się do niego od dłuższego czasu, podobnie jak do "Six Feets Under", ale wiecznie brakuje mi na nie czasu.

bizarre Bluejohn_26 2016-11-10

@Bluejohn_26 Ja SFU akurat kiedyś zacząłem, ale po kilku odcinkach przerwałem, tylko nie mam już pojęcia dlaczego. Teraz chętnie bym wrócił i się przekonał, ale właśnie – czas.

Redox 2016-11-07

Props za pierwsze miejsce.

loter 2018-04-22

Średnia lista – jest zdecydowanie więcej LEPSZYCH seriali HBO:

http://filmyfantastyczne.pl/rankingi/top-50-najlepsze-seriale-hbo-go-co-warto-obejrzec

Ba, zaryzykowałbym stwierdzenie, że seriale są lepsze niż to, co oferuje Netflix.

Rejdzi 2016-11-07

Mój faworyt: Soprano.
Czekam na kontynuację przygód Tonego bo zakończenie dotychczasowej serii było otwarte :)

Bluejohn_26 Rejdzi 2016-11-08

@Rejdzi Raczej nierealne po śmierci Gandolfiniego. Myślę, że wielu fanów nie wyobraża sobie kontynuacji przygód Tony’ego bez niego w roli głównej?

MARTIN007 2016-11-06

JEST JESZCZ JEDNA PRODUKCJA WOJENNEGO MINISERIALU "PACYFIK".MOŻE HBO ZDECYDUJE SIĘ I KIEDYŚ ZROBI 3 SERIE, ALE TYM RAZEM AKCJA OSADZONA W PÓŁNOCNEJ AFRYCE.

Proszę czekać…