Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Już dziś startuje NOWA TV! 0

Już dziś, 9 listopada, o godz. 6:00 wystartowała ogólnodostępna, bezpłatna telewizja Grupy ZPR Media – NOWA TV. Jest stacją o charakterze uniwersalnym. Znajdują się w niej propozycje adresowane do szerokiego kręgu odbiorców. Jej oferta programowa powstała w oparciu o cztery filary. Są nimi: informacje, kabarety, filmy i seriale.

NOWA TV bardzo mocno stawia na rzetelne informacje i publicystykę. Zespół ponad stu redaktorów pracujących w całej Polsce, pod kierownictwem Tomasza Syguta, redaktora naczelnego działu publicystyki i informacji, codziennie przygotowuje wydanie programu 24 godziny oline.pl, które widzowie zobaczą na antenie o 18:30. Prowadzą go znane i cenione osobowości telewizyjne: Beata Tadla, Jarosław Kulczycki, Joanna Dunikowska oraz Marek Czyż. Po zakończeniu 24 godzin widzowie będą mogli zobaczyć publicystyczną audycję Tu i teraz, która jest rozwinięciem jednego z tematów przedstawionych w materiałach 24 godzin.

W każdy piątkowy wieczór, w programie Ale o co chodzi Sławomir Jastrzębowski z zaproszonymi do studia politykami rozmawia na tematy, które aktualnie interesują opinię publiczną. Natomiast w każdą sobotę, Marek Czyż wraz ze swoimi gośćmi postara się znaleźć odpowiedzi na ważne, ale często bardzo proste pytania (Proste pytanie w soboty, po wydaniu 24 godzin). W niedziele na Teraz ja zaprasza widzów Tomasz Sekielski. Jego autorski projekt łączy dziennikarskie gatunki: klasyczny wywiad z programem typu „one man show” oraz reporterskimi relacjami z całego kraju.

Telewizja NOWA TV zadba także o dobry humor swoich widzów. Specjalnie dla nich powstało show Nowa Rewia Kabaretowa, w którym występują największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. Swoje sprawdzone, najzabawniejsze skecze oraz nowe, premierowe propozycje przedstawią, m.in. Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Łowcy.B oraz soliści: Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Tomasz Jachimek i Katarzyna Pakosińska.

Kadr z filmu Wściekłe psy, reż. Quentin Tarantino.

NOWA TV to także interesująca oferta różnorodnych filmów fabularnych. Wśród nich: obrazy uznanych reżyserów (American Beauty, Ostatni cesarz); znane produkcje, do których widzowie chętnie wracają (Opowieść wigilijna, Wściekłe psy); świetne filmy w gwiazdorskiej obsadzie (W chmurach, Miss Potter, Dobry agent).

Nie zabraknie także zabawnych komedii (Rodzina Addamsów, Idealny mąż), wzruszających filmów obyczajowych (Family Man, Rozważna i romantyczna, Moi chłopcy) oraz sensacyjnych produkcji (Krwawa gra, Poza prawem, Gliniarz). NOWA TV to także kino rodzinne, przy którym fantastyczne chwile spędzą nie tylko najmłodsi widzowie.

Chris Vance w serialu Transporter.

Na widzów NOWEJ TV czeka również wiele serialowych niespodzianek, m.in. nieemitowany dotąd w ogólnodostępnej polskiej telewizji, szpiegowski No Limit (serial wyprodukowany przez Luca Bessona), francuska, kryminalna nowość pt. Detektyw Cain oraz pełen niezwykłych zwrotów akcji, sensacyjny Transporter.

Sporą sensację budzi powrót na polską antenę hitu Moda na sukces, którego emisję zaplanowano od poniedziałku do piątku o godz.19:30. Nie zabraknie także polskich produkcji, a wśród nich, m.in. Redakcja. Dział Śledczy, ukazujący pracę dziennikarzy śledczych gazety codziennej, którzy rozpracowują trudne sprawy oszustw, kradzieży, szantażów i innych przestępstw kryminalnych.

Już w grudniu NOWA TV zaproponuje widzom kolejne tytuły, w tym m.in. absolutną nowość, której akcja rozgrywa się w XIX wieku w Ameryce, kostiumowy serial wyprodukowany przez Ridleya Scotta Mercy Street oraz zrealizowany z rozmachem oraz wielokrotnie nagradzany telewizyjny hit Dynastia Tudorów.

Kadr z serialu Dynastia Tudorów.

NOWA TV to telewizja podążająca za oczekiwaniami swoich widzów. Telewizja dla tych, którzy poszukują dobrej rozrywki oraz rzetelnych informacji. Blisko swoich widzów i interesujących ich spraw. To nowa telewizja w rodzinie. Poszukajcie jej na nowym multipleksie telewizji naziemnej (8 MUX).

Przeczytaj także:
Poznajcie ofertę stacji Nowa TV.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…