Oryginalna historia Willy'ego Wonki w prequelu 0

Hollywood dobrze sobie radzi z produkowaniem rzeczy, który nikt tak naprawdę nie chce. Jednak istnieje projekt, który niesie w sobie duży potencjał. Kilka tygodni temu ogloszono, że Warner Bros. nabyło prawa do postaci Willy’ego Wonki od Roalda Dahla. Teraz, producent David Heyman rozpoczął pracę nad prequelem, w którym pojawi się ukochany bohater.

Kiedy ogłoszono prace nad projektem, niewiele było wiadomo o historii przeznaczonej dla nowego Wonki. W ostatnim wywiadzie Heyman uzupełnił informacje. Oto co mówił:

To nie jest remake. Powstały dwa filmy, zupełnie inne. Istnieje jednak potencjał w oryginalnej historii. Jesteśmy we wczesnej fazie projektu, pracujemy ze scenarzystą Simonem Richem, który jest fantastyczny. Jestem wielkim fanem Rolda Dahla. Próbuję pracować nad tym materiałem od dłuższego czasu, ale musimy wiele dopiąć. Jak zostało zasugerowane, nie robię sobie przerwy i wchodzę w to na całość.

Zdaje się że Willy Wonka otrzyma oryginalną historię. Wielu może się kłócić, że urok tej postaci polega na tajemnicy, która jest z nią związana. Istnieje jednak wiele pytań, które wymagają odpowiedzi, nawet jeśli wielu widzów nie chce zobaczyć nadużycia dziedzictwa Wonki. Heyman nie przejmuje się tym, ponieważ jest niezwykle zafascynowany i zaangażowany.

To jest wyzwanie, ponieważ nie mamy przy sobie Dahla, jego książki, ale jego postać. Wydaje mi się, że sporo w tej postaci sugeruje, kim on jest i skąd może pochodzić, jakie było jego dzieciństwo czy okres dorastania. Staramy się to odkryć. Rozmawiamy, dyskutujemy na ten temat. To dopiero początek drogi, ale jesteśmy niezwykle podekscytowani.

Roald Dahl napisał dwie różne książki, w których pojawia się Willy Wonka: "Charlie i fabryka czekolady" (1964) i "Charlie and the Great Glass Elevator" (1972). Nigdy nie napisał opowieści skupionej tylko na Wonce, dlatego nie ma bezpośredniego materiału do powstającego filmu.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Łukasz Oleksiak 2016-11-10

Pytam: Po co? Dla kogo? W jakim celu? Chociaż ostatnie to głupie pytanie bo cel jest jeden $

Proszę czekać…