Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Nie żyje Jerzy Cnota 1

10 listopada po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Cnota, popularny aktor filmowy. W październiku skończył 74 lata.

Urodził się 17 października 1942 roku w Jastrzębiu Zdroju. Ukończył filologię rosyjską w Krakowie, a następnie PWST w Warszawie (1972, eksternistycznie). Pierwsze doświadczenia aktorskie zdobywał w teatrach studenckich w Krakowie, występował w "Teatrze 38" oraz w "Piwnicy pod Baranami".

Na ekranie zadebiutował w roku 1969 w Soli ziemi czarnej Kazimierza Kutza. W filmach i serialach zagrał ponad 70 ról drugoplanowych i epizodów, m.in. w Perle w koronie, Janosiku, Podróży za jeden uśmiech, Czterdziestolatku, Misiu, Grzesznym żywocie Franciszka Buły i Komediantach z wczorajszej ulicy. W ostatnich latach występował w serialu Świat według Kiepskich.

Aktor od wielu lat mieszkał w Chorzowie. W 2009 roku otrzymał nagrodę prezydenta tego miasta w dziedzinie kultury. Miesiąc temu na ulicy Wolności odsłonięto mural z jego podobizną.

Źrodło: filmpolski.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…