Rywalizacja nowych odtwarzaczy trwa 0

HD DVD na razie bije na głowę Blu-raya doniosła European HD DVD Promotional Group.

W Europie sprzedano trzy razy więcej odtwarzaczy HD DVD. 74 procent rynku w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Szwajcarii należy już do HD DVD. Warto jednak podkreślić, że badania nie uwzględniają konsol do gier a PlayStation 3 firmy Sony z wbudowanym napędem Blu-ray mogłaby ten wynik bardzo zmienić.

Blu-rayBlu-ray

Przypomnijmy, że Blu-ray to format zapisu optycznego, opracowany przez Blu-ray Disc Association (BDA). Jest podobny do płyt DVD, jednak znacznie bardziej pojemny dzięki zastosowaniu niebieskiego lasera. Za HD-DVD stoi firma Toshiba Corp.,NEC i Memory-Tech zrzeszone w organizację AOSRA a wspierają ich m.in. Microsoft Corp. i wytwórnia filmowa Warner Bros. Dysponuje ona jednak znacznie mniejszą pojemnością – maksymalnie 60 GB przy nawet 400 GB Blu-Raya. Ceny obu nośników pozostają wciąż bardzo drogie i niewiele osób jest stać zapłacić za film w nowej technologii 100 złotych. Nikt jednak nie może zakwestionować, że do tych nośników należy przyszłość.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

HeRr

Już pobija…wystarczy poprzeglądać pisma branżowe…a poza tym, wydawało mi się że blu ray może zmieścić 80 Gb danych a nie 400

Lucas_B HeRr

Może pomieścić 400 GB. Jak jest dwustronna i 8-warstwowa płyta. Zobacz w tabeli: http://pl.wikipedia.org/wiki/Blu-ray

Lucas_B

Trochę to dziwne… Myślałem że to właśnie Blu-Ray pobije HDDVD na łeb… :P

Proszę czekać…