Nadchodzi następca Harry'go Pottera! 0

Wytwórnia Warner powoli szykuje się na pożegnanie z Harrym i szuka nowego czarodzieja.

Harry Potter, kopalnia do zarabiania pieniędzy o której pisaliśmy już wielokrotnie wiadomo, że kiedyś wyczerpie swoje złoża. Piąta część przygód Harry'ego ma duże szanse pobić rekord zarobków poprzednich części, ale Warner myśli już co będzie po zakończeniu serii.

Septimus HeapSeptimus Heap

Septimus Heap to bijąca rekordy na świecie siedmiotomowa opowieść o dwójce dzieci podmienionych po urodzeniu. Jak łatwo się domyśleć oboje mają specjalne przeznaczenie. Chłopiec Septimus Heap, siódmy syn siódmego syna ma zostać wielkim czarodziejem a dziewczynka Jenna księżniczką. W filmie nie zabraknie, więc na pewno dziwacznych postaci, magicznych uroków, zaklęć.

Na stronie merlin.pl czytamy taki opis pierwszego tomu: Silas, który wracając do domu znalazł w śniegu nowo narodzoną dziewczynkę, dowiaduje się, że mały Septimus zmarł tuż po urodzeniu. Wkrótce po tych wydarzeniach Marcia, nowo mianowana Czarodziejka Nadzwyczajna, nakazuje Silasowi, aby wychował znajdę jak własne dziecko. Przybrani rodzice nazywają dziewczynkę Jenna. Prawdziwe pochodzenie dziewczynki szybko wychodzi na jaw. Wścibska właścicielka gospody rozpowiada, jakoby królowa została zamordowana, a mała królewna zaginęła. Fragment książki znajdziesz tutaj.

W Polsce od czerwca jest dostępny już drugi tom przygód Septimusa Heapa, na świecie trzy. Książkę przetłumaczono na 28 języków. Trudno sobie wyobrazić koniec ery Harry'ego Pottera, ale jeśli się sprawdzą zapowiedzi J.K.Rowling jego koniec jest nieuchronny. Na pewno też Septimusowi ciężko będzie wysłać Harry'ego na emeryturę dopóki pisarka sam tego nie zrobi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Elros

Ech, dokładnie! Zgadzam się w powyższą opinią. Ale nie tylko żerują^^ oni na takich historiach, lecz na myśli o tym, że widzowie będą chcieć widzieć odgrzewane kotlety…. Ja nie zamierzam! :)

EDIT: Oczywiście nie dotyczy tego powieści, które powstały przed Potterem, albo w czasie, kiedy to inni autorzy nie wiedzieli jeszcze nic o Potterze :)

Timothy

wszyscy pisarze już zazynają żerować na sukcesie Rowling: piszą o czarodziejach, magii i innych bzdetach…. jak dla mnie nic nie przebije powieści Rowling, jeżeli chodzi o czary mary itd…

db001 Timothy

W dzisiejszych czasach, praktycznie o wszystkich powiesciach/filmach mozna tak powiedziec :(

Proszę czekać…