Jan P. Matuszyński z nagrodą za debiut 1

W Warszawskim kinie Kultura wręczono nagrodę imienia Janusza "Kuby" Morgensterna – Perspektywa. Laureatem nagrody został Jan P. Matuszyński, reżyser filmu Ostatnia Rodzina.

Jan P. Matuszyński – ur. w 1984 r. scenarzysta i reżyser nagradzanych filmów dokumentalnych. W 2010 r. ukończył kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i Reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego Deep Love (festiwale w Mińsku, Krakowie, Chicago, Moskwie i Gdańsku). Ostatnia Rodzina jest jego debiutem fabularnym.

Jan P. Matuszyński, fot. Marcin Kułakowski/PISF

Perspektywa to nagroda przyznawana za najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość. W Kapitule przyznającej nagrodę zasiadają: Krystyna Cierniak-Morgenstern – pomysłodawczyni Nagrody Perspektywa i przewodnicząca Kapituły oraz Jacek Bromski, Michał Kwieciński, Agnieszka Odorowicz i Grażyna Torbicka. Fundatorem Nagrody Perspektywa jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W poprzednich latach laureatami byli:

2011 – Adrian PanekDaas
2012 – Maria SadowskaDzień kobiet i Bodo KoxDziewczyna z szafy
2013 – Elżbieta BenkowskaOlena, Julia KolbergerMazurek oraz Łukasz Ostalski – Matka
2014 – Katarzyna JungowskaPiąte: Nie odchodź
2015 – Maciej BochniakDisco Polo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…