Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Steve Carell gwiazdą ekranizacji Minecrafta? 1

Wszystko wskazuje na to, że Warner Bros. Pictures i Mojang znalazły wreszcie gwiazdę przygotowywanej od dawna ekranizacji kultowej gry Minecraft. Podobno faworytem to zagrania głównej roli jest Steve Carell.

fot. materiały prasowe

Oczywiście Steve Carell miałby użyczyć swojego głosu postaci będącej głównym bohaterem produkcji. Ze wcześniejszych doniesień wynika, iż film ma zostać wyprodukowany w technice 3D oraz IMAX. O samej fabule nie jest wiadome praktycznie nic.

Minecraft szturmuje ogólnoświatowy rynek – zabawki, odzież, konwenty, planszówki, spin-offy w formie gier przygodowych czy nawet Biblia ze screenami z gameplayów. Znana jest już data premiery filmu – 24 maja 2019 roku. Reżyserem filmu jest Rob McElhenney.

Na ten moment ciężko wyobrazić sobie film na podstawie tej gry. Wydawać by się mogło, że jest to jeden z tych tytułów, których po prostu nie da sie przenieść na język filmu. Producenci w Hollywood jednak mają inne zdanie. Gra Minecraft pozwala graczowi na budowanie świata i bawienie się swoją wyobraźnią. W trakcie gry można atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty. Oczywiście gracz może sobie pozwolić również na zniszczenie stworzonego przez siebie świata. Przyznajcie – nie brzmi to zbyt filmowo, hmm?

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Bluejohn_26

OMG. Branża filmowa naprawdę musi przeżywać wielki kryzys, skoro Warner zabiera się za ekranizację czegoś takiego.

Movieman Bluejohn_26

@Bluejohn_26 wydawało się, że Angry Birds nie są do sfilmowania. Chociaż tam mieliśmy jakiś zalążek fabuły, a tutaj? Dramat. O czym to może kurczę pieczone być? :D

miodzik Movieman

@Movieman Tytuł tylko będzie "grał" :D i finansowo, stwierdzili, to wystarczy. Ludzkość w swojej masie to w większości tumany, więc każde takie zagranie może być skuteczne.

Movieman miodzik

@miodzik no tak, ale mimo wszystko jakiś motyw z gry będą musieli zapożyczyć. Ciekawi mnie tylko jaki.

Camizi Movieman

@Movieman Telltale wydało jakiś czas temu grę na podstawie Minecrafta, więc się jednak da (dla niewtajemniczonych – Telltale tworzy coś na wzór interaktywnych seriali).

Proszę czekać…