Archiwum X wraca do kin 0

Już za rok w kinach będziemy mogli obejrzeć kolejna odsłone serialu Z Archiwum X.

Serial był olbrzymim przebojem lat 90-tych. Dzięki niemu powstały całe setki seriali, które poruszały tematykę zjawisk trudnych do wyjaśnienia. Pierwsza wersja kinowa trafiła do kin w roku 1998. Akcja filmu miała miejsce po zamknięciu Archiwum X. Mulder i Scully w jednym z zadań zostali przydzieleni do odnalezienia bomby w siedzibie FBI w Dallas. Kiedy wybuch niszczy budynek, Mulder szybko dochodzi do wniosku, że była to robota jego własnego szefa. Film przy budżecie w wysokości 66 mln dolarów na całym świecie zarobił 187 mln. Serial był emitowany w latach 1993-2002 i w tym czasie zyskał miliony wręcz fanatycznych wielbicieli. David Duchovny oraz Gillian Anderson zyskali sławę niczym obecne gwiazdy Prison Break, czy serialu Lost.

David Duchovny / poster.netDavid Duchovny / poster.net

David Duchovny ogłosił w wywiadzie, że już za rok powstanie kontynuacja wersji kinowej. Do tej pory na przeszkodzie stał twórca serialu Chris Carter, który procesował się z 20th Century Fox o nie wywiązanie się z kontraktu. Ponieważ strony doszły do porozumienia, Duchovny jest teraz optymistą. Fakt, że od czasu serialu nie miał żadnej znaczącej roli, która pozwoliłaby odzyskać sławę na pewno dodatkowo go determinuje.

Wiadomo też, że Gillian Anderson znowu zagra agentkę Danę Scully. Chociaż media donoszą, że ma to być ostatni już film, ale pewnie wszystko zależy od pieniędzy. Nikt bowiem nie zarzyna kury znoszącej złote jajka, ale warto podkreślić, że teraz będzie trudniej o dobry wynik finansowy. Od produkcji przypominających Archiwum X, aż roi się w TV.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Chętnie obejrzałabym drugą część, bo pierwsza była nawet, nawet. :-)

Proszę czekać…